ملاقات تیم کوک با علی بابا و بانک‌ های چینی جهت راه اندازی سیستم اپل پی

سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
مطالعه 2 دقیقه
ماه گذشته شرکت اپل برای دریافت تاییده‌ی اپل پی از بانک‌‌های چینی دچار مشکل شده بود و مذاکره با هشت بانک به سرانجام نرسید. با این حال تیم کوک اخیرا به چین سفر کرده و مذاکراتی با بانک‌های این کشور داشته که در صورت به توافق رسیدن، اپل ۰.۱۵ درصد از ۲ درصد سود معاملات کارت‌های بانکی را دریافت می‌کند.

 تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل، اخیرا سفری به کشور چین داشته و به شین هوا، خبرگزاری رسمی چین اعلام کرده که با بانک‌های چینی و علی‌بابا مذاکره‌ای را در خصوص سیستم پرداخت اپل پی خواهد داشت؛ علی بابا یکی از شرکت‌های تجاری/الکتریکی بزرگ کشور چین است. شرکت اپل امیدوار است با علی بابا و سیستم پرداخت موبایلی آن به نام Alipay که بزرگ‌ترین سیستم پرداخت چین است، همکاری‌هایی داشته باشد.در ماه اکتبر سال گذشته، جک‌ما رئیس اجرایی علی بابا اعلام کرده بود که قصد همکاری با اپل در خصوص سیستم اپل پی را دارد.

اما تمامی شرایط به سیستم پرداخت UnionPay چین بستگی دارد. این بانک، اولین بانک کشور چین است که به سیستم پرداخت داخلی مجهز بوده و شرکت اپل اوایل سال جاری معاملاتی را با آن داشته است. به دلیل شرایط خاص این بانک، اپل آن را برای معاملات اپل پی و اجرای این سیستم پرداختی در کشور چین، برگزیده است. اگرچه علی بابا از سیستم پرداخت بانکی مجهز به NFC و QR کد به همراه حسگر اثر انگشت استفاده می‌کند، (این حسگر با همکاری شرکت اپل ساخته شده است)؛ هنوز به پشتیبانی شبکه‌ی NFC سیستم UnionPay نیاز دارد.

تیم کوک اعلام کرده که در حال حاضر برای ملاقات و بحث در خصوص سیستم اپل پی به کشور چین عازم شده است.کوک اظهار امیدواری کرده که اپل پی بسیار سریع‌تر از کشور آمریکا در چین راه‌اندازی خواهد شد. 

کوک در این خصوص گفت:

علاوه براین، کوک به خبرگزاری شین هوا گفت که انتظار دارد تا سال آینده تعداد فروشگاه‌های رسمی اپل در کشور چین از ۲۲ فروشگاه به تعداد ۴۰ فروشگاه افزایش یابد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود