رقیب اپل‌پی در راه است؛ سامسونگ لوپ‌پی

رقیب اپل‌پی در راه است؛ سامسونگ لوپ‌پی

سامسونگ قدم بزرگی را در رقابت با اپل برداشت چراکه این کمپانی لو‌پ‌پی، سیستم رقیب اپل‌پی را مال خود کرد تا از این پس کره‌ای‌ها نیز سیستم‌پرداخت اختصاصی خود را داشته باشند.

 سال گذشته میلادی، شایعاتی مبنی بر ملحق شدن بنیانگذاران سیستم Loop Pay به سامسونگ و خرید این سیستم، به گوش می‌رسید؛ در واقع سامسونگ قصد داشت با این کار اپل را به چالش بکشد.

این کمپانی با انتشار بیانیه‌ای گفت:

چشم‌انداز آینده و هدف ما برای انتقال مصرف کنندگان از کیف پول فیزیکی به سیستم پرداخت دیجیتالی ادامه خواهد داشت.

WIll Graylin مدیرعامل و موسس این سیستم اعلام کرد که مشتاقانه آماده‌ی همکاری با سامسونگ برای ارائه‌ی امن‌ترین و قوی‌ترین پلتفرم پرداخت موبایل است. لوپ‌پی در سال ۲۰۱۲ بنیانگذاری شده است؛ فناوری این سیستم با اپل‌پی متفاوت است و به گونه‌ای دیگر کار می‌کند. سیستم پرداخت اپل از فناوری NFC استفاده می‌کند در حالی که عملکرد لوپ‌پی بر اساس انتقال مغناطیسی ایمن یا MST است، پرداخت MST به روشی مشابه با شارژ القایی، مشتری را از برخورد مستقیم کارت به کارتخوان بی‌نیاز می‌کند. کاربران اطلاعات کارتی خود را در اپلیکیشن لوپ‌پی ذخیره می‌کنند؛ این نرم‌افزار برای پلتفرم‌های اندروید و آی‌او‌اس موجود است. همچنین عملیات پرداخت یا معاملات که مستلزم استفاده از کارت ۵۹.۹۵ دلاری این شرکت است، توسط این کارت پرداخت با MST ممکن خواهد شد.

com

لوپ‌پی قبلا در جلب توجه مشتری موفق‌تر از اپل‌پی بود و توانست بین کاربران مورد قبول واقع شود. در این فناوری فروشندگان به سیستم پرداخت مشابه اپل‌پی نیاز نخواهند داشت؛ اگرچه وجود سخت‌افزار اضافی گامی غیر حرفه‌ای در سیستم پرداخت و معاملات خواهد بود. سامسونگ پی به‌عنوان یکی از ویژگی‌های گلکسی S6 معرفی خواهد شد که در ماه مارس در بارسلونا از آن پرده برداری می‌شود.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید