فناوری

بهترین مقالات زومیت در هفته پایانی خرداد

در این پست می‌توانید بهترین و پرمخاطب‌ترین مقالات منتشرشده طی هفته‌ی گذشته در زومیت را مطالعه کنید.

بخش بهترین مقالات هفتگی زومیت، برای آن دسته از کاربرانی است که در طول هفته بنا به دلایل مختلفی موفق به دنبال کردن زومیت و اخبار دنیای فناوری نشده‌اند. 

فناوری

در هفته‌ی گذشته و در رابطه با فناوری، مقالات مختلفی در زومیت منتشر شد. از بررسی عمیقی گوشی ایسوس ذن‌فون ۳ گرفته تا مقایسه‌ی مرورگرهای محبوب گوگل کروم و فایرفاکس و بررسی نقاط قوت هر یک. 

یکی از مورد انتظارترین گوشی‌های سال، بدون شک گوگل پیکسل ۲ است که به زمان معرفی آن نزدیک می‌شویم. برای آن دسته از علاقه‌مندانی که در انتظار گوشی گوگل هستند، مقاله‌ی جامعی منتشر شده است که به پیش‌بینی تمامی مشخصه‌های این پرچم‌دار خواهد پرداخت. 

عملکرد اپل به‌عنوان باارزش‌ترین شرکت جهان، همواره زیر نگاه دقیق کارشناسان بوده است. در هفته‌ی گذشته، در دو مقاله‌ی مختلف به بررسی نوآوری این غول فناوری در کنار تحلیل قیمت‌گذاری محصولات آن پرداختیم و آینده‌ی این شرکت را ترسیم کردیم.

کسب و کار

بدون شک استارتاپ و مفاهیم آن در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین بحث‌های جهانی تبدیل شده است. شرکت‌های کوچکی که با جذب سرمایه به غول‌های بزرگی در زمینه‌های مختلف تبدیل می‌شوند. اوبر، شیائومی و آکیولیس برخی از این استارتاپ‌ها بودند که اکنون هر یک بیش از چندین میلیارد دلار ارزش دارند. اما افراد خلاق و متفکر چگونه می‌توانند استارتاپ خود را راه‌اندازی کنند؟ در این راه چه مواردی را باید در نظر داشته باشند؟ روند قانونی آن در کشور ما چیست؟ اگر علاقه به راه‌اندازی کسب و کار خود دارید، مقاله‌ی جامعی با عنوان استارتاپ چیست و چگونه راه‌اندازی می‌شود، به تمامی سؤال‌های بالا پاسخ می‌دهد.

علمی

میدان‌های مغناطیسی یکی از جذاب و در عین حال مهم‌ترین زمینه‌های علم است که دانشمندان سال‌ها جهت درک دقیق آن، تلاش کرده‌اند. اما آیا می‌دانستید که جهت میدان مغناطیسی کره‌ی زمین در طول دور‌ه‌های مختلف تغییر می‌کند؟ برای بررسی دلیل این موضوع می‌توانید به مقاله‌ی جامعی که در این خصوص در زومیت منتشر شده است، مراجعه کنید.

خودرو

هفته‌ی گذشته دنیای خودرو میزبان یکی از مهم‌ترین رویداد‌های مسابقات اتومبیلرانی بود. رقابت استقامتی ۲۴ ساعته‌ی لمانز در پیست لاسارته در کشور فرانسه برگزار شد و پورشه موفق به کسب نوزدهمین قهرمانی خود شد. اما به‌راستی علت محبوبیت و اهمیت بالای این مسابقه چیست؟ جواب این سؤال در کنار حقیقت‌های بسیار جالب رویداد لمانز، در مقاله‌ی معرفی این مسابقه‌ی اتومبیلرانی ذکر شده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده