آمادگی سامسونگ برای تولید GPU در سال آتی میلادی

آمادگی سامسونگ برای تولید GPU در سال آتی میلادی

پیشتر در زومیت نوشتیم که سامسونگ در پی توسعه پردازنده‌های گرافیکی اختصاصی خود است. حال شایعه شده که این تراشه‌ها در میانه سال ۲۰۱۵ معرفی خواهند شد.

اوایل سال جاری میلادی، شایعاتی مبنی بر تلاش سامسونگ برای راه‌اندازی خط تولید پردازنده‌های گرافیکی موبایل منتشر شد که نشان می‌داد این کمپانی قصد دارد علاوه بر تولید CPU سفارشی برای محصولات خود به بازار GPU موبایل هم وارد شود. حال ZDNet کره طی گزارش جدیدی به این موضوع اشاره کرده که سامسونگ در حال پیشروی در زمینه توسعه GPU است و شاید در میانه سال ۲۰۱۵ بتواند از اولین محصول خود رونمایی کرده و از آن در گلکسی نوت 5 استفاده کند.

در حال حاضر سامسونگ در تراشه‌های اگزینوس خود از هسته‌های پردازشی Cortex آرم و پردازنده گرافیکی Mali این کمپانی استفاده می‌کند که آن را پشت سر کوالکام، PowerVR و ARM در بازار پردازنده‌های گرافیکی موبایل قرار می‌دهد. جی‌پی‌یو تولید شده توسط سامسونگ احتمالا در نسل آتی تراشه‌های اگزینوس سامسونگ که قطعا معماری ۶۴ بیت خواهند داشت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اگر سامسونگ بتواند پردازنده‌های گرافیکی تولید کند، می‌تواند ابزارهای موبایل ساخت خود را با حاشیه سود بیشتر یا قیمت‌هایی رقابتی‌تر روانه بازار کند.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید