پلتفرم تایزن سامسونگ از مشکلات امنیتی برخوردار است

پلتفرم تایزن سامسونگ از مشکلات امنیتی برخوردار است

محققی به نام آمیهای نیدرمن در مصاحبه‌ای اعلام کرده که پلتفرم تایزن از ۴۰ ضعف امنیتی برخوردار است.

سامسونگ در حال افزایش استفاده از پلتفرم تایزن در محصولاتش است؛ اما ظاهرا باید در این پلتفرم تجدید نظر شود. به گفته‌ی آمیهای نیدرمن، پلتفرم تایزن دارای ۴۰ ضعف امنیتی است که به هکرها اجازه می‌دهد با نفوذ به دستگاه، کنترل آن را به دست گیرند. وی در ادامه گفته است که پلتفرم سامسونگ از کدنویسی بسیار بدی برخوردار است.

نیدرمن در مصاحبه با مادربورد به ضعف پلتفرم تایزن اشاره کرده است. به گفته وی، تایزن متشکل از اشتباهات بزرگ و کوچک است؛ هر اشتباهی که بتوان در یک پلتفرم انجام داد، توسعه دهندگان تایزن انجام داده‌اند. می‌توان مشاهده کرد افرادی که در مورد امنیت دانشی دارند، این کدها را بررسی نکرده‌اند. در واقع توسعه این پلتفرم به‌گونه‌ای است که گویا یک فرد بی‌تجربه وظیفه توسعه تایزن را بر عهده داشته است.

با در نظر گرفتن گفته‌های نیدرمن، باید دید سامسونگ در مورد پلتفرم تایزن چه برنامه‌ای خواهد داشت؛ زیرا این پلتفرم در حال حاضر روی میلیون‌ها تلفن و ساعت هوشمند سامسونگ نصب شده است و اگر مشکلات امنیتی داشته باشد، این محصولات را در خطر بزرگی قرار خواهد داد.

یک مشکل دیگر که نیدرمن به آن اشاره کرده، تایزن استور است. نیدرمن می‌گوید ضعف‌های موجود در این فروشگاه به وی اجازه داده است با ارسال کدهای مخرب بتواند کنترل تلویزیون هوشمندش را به دست گیرد. منظور نیدرمن از این اقدام این است که با استفاده از چنین ترفندی، هکرها می‌توانند کنترل دستگاه‌های مختلف را به دست بگیرند و اقدامات مختلفی انجام دهند.

نیدرمن در مصاحبه گفته است که در تایزن می‌توان بعضی از کدهای سیستم‌عامل Bada را مشاهده کرد؛ با وجود اینکه این کدها جدیدتر هستند، از همان نقاط ضعف برخوردارند. سامسونگ در واکنش به گفته‌های نیدرمن اعلام کرده است که می‌خواهد با همکاری وی مشکلات موجود در پلتفرم را برطرف کند.

منبع slashgear

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده