کوچکترین حافظه USB دنیا معرفی شد

کوچکترین حافظه USB دنیا معرفی شد

بزرگ بودن حافظه USB دردسر های خاص خود را دارد. مثلا وقتی به تبلت یا نوت بوک متصل است استرس شکستن آن به خاطر برخورد تصادفی دست، آزار دهنده است. از طرفی احتمال گم شدن حافظه‌های کوچک نیز به دلیل ابعاد کوچکشان وجود دارد. شرکت دئونت کوچک‌ترین نوع حافظه‌های USB را تا مدتی بعد، راهی بازار خواهد کرد. نظر شما چیست، آیا کوچک بودن این محصول در فروش آن تأثیر زیادی خواهد داشت؟

شرکت آلمانی Deonet به طراحی های منحصر‌به‌فرد حافظه‌های USB معروف است. حافظه هایی به شکل کارت اعتباری، چوب های بازیافتی و کلید. اما آخرین محصول این شرکت کوچکتر از حد تصور خواهد بود. به گفته Gizmag، این محصول که در نمایشگاه بازرگانی PSI در دوسلدورف ارائه خواهد شد، "کوچک‌ترین حافظه USB در دنیا" است. هنگامی که بر چسب تبلیغاتی آن را جدا کنید احتمالاً از همان لحظه استرس گم کردن یا شکستن آن به سراغتان می آید!

Gizmag اشاره می‌کند که حتی Kingmax Super stick mini با ابعاد 19.5x14.5x2.9 میلی‌متر از محصول جدید دئونت بزرگتر است.

محصول جدید دئونت با ظرفیت های 4 و 8 و 16 گیگابایت روانه بازار خواهد شد. البته هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده است.

این حافظه مبتنی بر تراشه UDP - USB Disk in Package assembly process است که می‌توان با آن، کنترلر، آی سی فلش، زیر لایه و عناصر غیر فعال را در یک پکیج بسیار کوچک جاسازی کرد. استفاده از این فناوری باعث شده تا اندازه فیزیکی این محصول کمتر از نصف حافظه‌های USB دیگر موجود در بازار باشد.

ازآنجاکه این وسیله بسیار کوچک است، هم می‌تواند بسیار مناسب و کاربردی و هم نگران کننده باشد. از یک سو، می‌توانید آن را به لپ تاپ یا تبلت خود متصل کنید و به خاطر سایز خیلی کوچک این حافظه، هیچ بخشی از آن از پورت USB بیرون نمی آید و به‌همین‌دلیل، نگران شکستن تصادفی آن نخواهید بود، اما از سوی دیگر احتمالاً گم کردن آن، به‌خصوص در سطوح مشکی رنگ، راحت‌تر خواهد بود!

باید منتظر بود و دید که استقبال از این محصول چقدر خواهد بود.

منبع: PC World

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده