پتنت گوشی های خم شونده سامسونگ قابلیت های امنیتی جدید دارد

پتنت گوشی های خم شونده سامسونگ قابلیت های امنیتی جدید دارد

سامسونگ بار دیگر پتنتی در ارتباط با گوشی هوشمند خم شونده خود منتشر کرده است که قابلیت‌های جدید آن را نشان می‌دهد.

سامسونگ در سال ۲۰۱۶ پتنت‌های زیادی در ارتباط با گوشی‌های خم‌شونده منتشر کرد و حتی تصاویری از نمونه‌های اولیه و پروتوتایپ‌های این گوشی‌ها نیز فاش شدند. البته خبرها حاکی از آن است که شرکت کره‌ای هنوز پروژه خود با موضوع این گوشی‌ها را به اتمام نرسانده است. به تازگی تصویری جدیدتر در ارتباط با این گوشی‌های خم‌شونده که سامسونگ آن‌ها را اتفاق بزرگ بعدی (Next Big Thing) در دنیای فناوری می‌داند، منتشر شده است.

با توجه به تصاویر و جزئیات پتنت‌های جدید سامسونگ، متوجه استفاده این شرکت از قابلیت‌های امنیتی اسکنر عنبیه و سنسور اثر انگشت می‌شویم. نکته مهم این است که گفته شده سامسونگ علاوه بر این قابلیت‌ها، قصد دارد از فاکتورهای امنیتی بیولوژیک دیگر مانند شکل کف دست، صورت، صدا و خط کف دست نیز در این گوشی‌ها استفاده کند. به نظر می‌رسد غول کره‌ای قصد دارد با اضافه کردن این قابلیت‌ها، گوشی‌ها خم‌شونده خود را بیش از پیش برای کاربران جذاب کند.

آخرین پتنت‌هایی که در سال ۲۰۱۶ منتشر شدند، نشان‌دهنده قابلیت رول شدن این گوشی‌ها نیز بودند. این قابلیت بدین صورت است که کاربر با باز کردن رول گوشی می‌تواند اطلاعاتی مانند ساعت و تاریخ، وضعیت آب و هوا و اطلاعات مرتبط را مشاهده کند. قابلیت رول شدن می‌تواند این نسل جدید از گوشی‌ها را به طور عالی قابل حمل کند و مطمئنا کاربرد آن‌ها بسیار بیشتر از گوشی‌هایی خواهد بود که تنها از وسط خم می‌شوند. کارشناسان معتقدند در آینده نزدیک این فناوری‌ها به تلویزیون‌های هوشمند نیز راه پیدا می‌کنند و دوران تازه‌ای از صفحات نمایش هوشمند را شاهد خواهیم بود.

پتنت گوشی خم شونده

در خبرهایی که پیش از این منتشر شده بود، گفته شده که سامسونگ با وجود شک و تردیدهایی که در مورد استقبال کاربران از این نوع محصولات وجود دارد، قصد دارد در سال ۲۰۱۷، دو گوشی هوشمند خم شونده به بازار عرضه کند. یکی از این گوشی‌ها دارای دو صفحه نمایش خواهد بود و دیگری از یک صفحه نمایش خم‌شونده تشکیل شده است. البته صنعت گوشی‌های هوشمند، سال ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ را برای عرضه این نوع محصولات مناسب دانسته است، اما به نظر می‌رسد سامسونگ حداقل یک محصول از این خانواده را در سال جاری به بازار عرضه کند.

منبع sammobile

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید