اپل در حال ساخت باتری هیدروژنی برای لپ تاپ، تبلت و ابزارهای پرتابل دیگر است

اپل در حال ساخت باتری هیدروژنی برای لپ تاپ، تبلت و ابزارهای پرتابل دیگر است

براساس گزارش اپل اینسایدر، اپل در حال تولید مک بوکی است که به جای باتری های لیتیم فعلی از سلول های هیدروژنی برای تأمین انرژی استفاده می‌کند. در این سیستم یک بار شارژ برای استفاده یک هفته کافی خواهد بود! اپل به‌تازگی دو حق اختراع را به ثبت رسانده که هر دو مربوط به استفاده از سوخت در کامپیوترهای پرتابل هستند. سیستم جدید تأمین انرژی باعث کاهش وزن و قیمت باتری لپ‌تاپ‌ها نیز خواهد شد.

حق اختراع های ثبت شده اپل عبارت‌اند از:

براساس اطلاعات طبقه بندی شده: سیستم سوخت جدید شامل یک پیل سوختی است که انرژی سوخت را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. این سیستم همچنین شامل یک کنترل کننده برای کنترل عملیات تبدیل انرژی است.

سیستم جدید باعث حذف باتری های سنگین و کم ظرفیت فعلی می‌شود و باعث کاهش چشم گیر فضای مورد نیاز باتری، وزن و قیمت آن می‌شود.

سوخت هیدروژنی مزایای بسیاری نسبت به باتری های فعلی دارد که از آن جمله می‌توان به چگالی و حجم بسیار بالای انرژی بالقوه اشاره کرد. سلول های هیدروژنی با یک بار شارژ قادر خواهند بود انرژی الکتریکی مورد نیاز لپ تاپ را برای چند روز تأمین کنند.

حق اختراع اپل

البته تولید سلول سوخت هیدروژنی در ابعاد کوچک و تبدیل آن به انرژی الکتریکی مورد نیاز ابزارهای پرتابل کار مشکلی است. اما زمانی که این اتفاق بیفتد تبلت، تلفن همراه و لپ‌تاپ‌ها با یک بار شارژ چند روز کار خواهند کرد.

هنوز اطلاعاتی در مورد نحوه شارژ این باتری ها و تأمین هیدروژن مورد نیاز آن‌ها اعلام نشده است. اما موضوع قابل توجه این است که اپل قصد دارد باتری ابزارهای پرتابل را متحول کند.

منابع: Apple Insider | T3 | TechRadar

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده