۸۵ درصد گلکسی نوت 7 های سامسونگ در آمریکا بازگردانده شده است

۸۵ درصد گلکسی نوت 7 های سامسونگ در آمریکا بازگردانده شده است

 پس از فراخوان سامسونگ برای جمع‌آوری گوشی‌های گلکسی نوت 7 حدود ۸۵ درصد کاربران آمریکایی این گوشی‌ها را بازگردانده‌اند.

با توجه به بازگردانده شدن ۸۵ درصد از گوشی‌‌های گلکسی نوت ۷ در آمریکا، حدود ۲۸۵ هزار گوشی باقی مانده، وضعیتی نامشخص دارند.

ظاهراً این کمپانی کره‌‌ای قصد دارد برای بازگرداندن گوشی‌های باقی مانده، مشتریان را با روش‌هایی مجبور به این کار کند. این طرح در قالب یک بروزرسانی خواهد بود و طی آن کاربران شاهد پیام‌های مکرر و روشن شدن صفحه‌ی نمایش گوشی خود می‌شوند. در عین حال سامسونگ در این آپدیت میزان شارژ باتری نوت ۷ را به ۶۰ درصد محدود کرده و مشخص نیست این موضوع برای پیشگیری از آتش گرفتن احتمالی گوشی‌ها در نظر گرفته شده یا پارامتری برای اجبار مشتریان به بازگرداندن گوشی‌های خود.

این بروزرسانی هم اکنون برای تمامی گوشی‌های تحت قرارداد اپراتورهای AT&T، Verizon و T-Mobile قابل دریافت بوده و همین موضوع مشکلاتی را متوجه این ارائه دهندگان سرویس موبایل کرده است.

سامسونگ در بیانه‌ی خود اعلام کرده است:

تمرکز ما برای جمع‌آوری گلکسی نوت 7 های باقی مانده از بازار همچنان به قوت خود باقی است.

شاید بتوان گفت آپدیت عرضه شده نیز به معنای مجبور کردن مشتریان به همکاری با سامسونگ باشد.

با وجود اینکه جمع شدن گوشی از بازار خبر خوبی برای سامسونگ نیست اما تعداد کثیری از خریداران نوت که گوشی‌های خود را بازگردانده‌اند تصمیم به دریافت مدل جایگزین گرفتند و به نظر می‌رسد سامسونگ و اپراتور‌های موبایل پیشنهادات قابل قبولی را برای ترغیب خریداران برگزیده‌اند.

نکته‌ی جالب توجه اینجاست که با وجود ارائه‌ی آپدیت محدود کننده‌ی شارژ گوشی برای ارائه دهندگان سرویس موبایل در کشور‌های استرالیا، کره‌ی جنوبی و اروپا، اپراتورهای کشور نیوزیلند در اقدامی عجیب مانع اتصال موبایل‌های تحت پوشش به شبکه‌ی وایرلس این شرکت می‌شوند تا نتوانند از ایتنرنت سیم کارت ،تماس تلفنی و تکست گوشی نوت ۷ خود استفاده کنند.

حدود ۱ ماه پیش سامسونگ اعلام کرد که تولید نوت ۷ را متوقف کرده است. 

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید