کاهش ۳۳ درصدی پیش بینی سامسونگ از سود عملیاتی سه ماهه سوم 2016

کاهش ۳۳ درصدی پیش بینی سامسونگ از سود عملیاتی سه ماهه سوم 2016

توقف تولید گلکسی نوت ۷ ضربه‌ی بزرگی به برند و درآمد سامسونگ وارد می‌کند، بطوریکه کره‌ای‌ها پیش‌بینی درآمد خود برای سه ماهه‌ی سوم را کاهش دادند.

سامسونگ دیروز داستان گلکسی نوت ۷ را برای همیشه تمام کرد. این کمپانی پس از انفجار گلکسی نوت ۷ تعویض شده، تصمیم به کنار گذاشتن این محصول گرفت که شانس خوبی برای موفقیت در بازار داشت. پس از اعلام این خبر، کره‌ای‌ها امروز پیش‌بینی خود از درآمد کسب شده در سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی را کاهش دادند. کره‌ای‌ها هفته‌ی گذشته انتظارات خود از درآمد سه ماهه‌ی سوم را با این ادعا که فراخوانی گلکسی نوت ۷ تاثیر چندانی نخواهد داشت، منتشر کردند، حال آنکه شرایط بر وفق مراد سامسونگ پیش نرفت و این کمپانی به تصحیح پیش‌بینی خود پرداخت. براساس اطلاعات ارائه شده سامسونگ در نظر دارد تا در سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی سود عملیاتی ۴.۶ میلیارد دلاری کسب کند که ۳۳ درصد در مقایسه با پیش‌بینی قبلی کمتر است. همچنین درآمد این کمپانی نیز به ۴۱.۸ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

کسب سود عملیاتی ۴.۶ میلیارد دلاری در یک سال اخیر اولین فصل همراه با کاهش سود برای سامسونگ است. تابستان سال ۲۰۱۵ میلادی سامسونگ موفق به کسب سود ۶.۶ میلیارد دلاری شده بود که افزایش سود پس از دو سال رکود را برای این کمپانی به ارمغان آورده بود. فصل پیش سامسونگ بهترین گزارش مالی خود در دو سال اخیر را به لطف فروش قدرتمند گلکسی اس ۷ تجربه کرد، حال آنکه درگیر شدن در گرداب مشکلات گلکسی نوت ۷، چاره‌ای جز کاهش ۳۳ درصدی سود عملیاتی برای این کمپانی باقی نگذاشت. سامسونگ هنوز جزئیات بیشتری از پیش‌بینی مالی خود در سه ماه جاری ارائه نکرده است.

نظر شما در مورد وضعیت این کمپانی کره‌ای چیست؟

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید