اولترابوک با صفحه نمایش Full HD در راه است

اولترابوک با صفحه نمایش Full HD در راه است

در سال جاری چند مدل اولترابوک وارد بازار شد اما تعداد و تنوع آنها بسیار محدود بود. همانطور که پیش تر اعلام کردیم در CES امسال که به زودی برگزار خواهد شد بیش از 50 مدل Ultrabook به نمایش در خواهد آمد به این ترتیب انتظار می رود در سال 2012 مدل های متنوعی از اولترابوک ها با نسل جدید پردازنده اینتل Ivy Bridge وارد بازار شوند. اولترابوک ها از نظر ظاهر و قدرت به Macbook Air اپل شباهت دارند اما نمایشگر آنها معمولا ضعیف تر از Air است. گزارش ها حاکی از آن است که اولترابوک ها به نمایشگر 1080p مجهز خواهند شد.

گزارش ها نشان می دهد که حداقل دو تولید کننده مطرح لپ تاپ در سال آینده، اولترابوک با صفحه نمایش Full HD عرضه خواهند کرد. این گزارش از یک منبع معتبر تایوانی مطرح شده است، Digitimes که معمولا اخبار مرتبط با تولیدکنندگان آسیای شرقی را زودتر از خبرگذاری های دیگر بدست می آورد، اعلام کرده که اسوس و ایسر برروی تولید اولترابوک های Full HD کار می کنند.

براساس این گزارش: شرکت های Asus و Acer در حال همکاری با تولید کنندگان پنل نمایشگر ( Optronics و Chimei innolux ) هستند تا نسل جدید نمایشگرهای لپ تاپ را با وضوح تصویر 1920x1080 تولید کنند. قرار است اولترابوک های مجهز به صفحه نمایش FULL HD در ابتدای سال 2012 و در ماه ژانویه و یا فوریه وارد بازار شوند.

شواهد نشان می دهد که در سال آینده میلادی بازار لپ تاپ ها مملو از اولترابوک های سبک و باریک خواهد شد.

منبع: Maximum PC

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده