وال استریت ژورنال: اپل یک مرکز تحقیقاتی 45 میلیون دلاری در چین احداث می کند

وال استریت ژورنال: اپل یک مرکز تحقیقاتی 45 میلیون دلاری در چین احداث می کند

اپل مرکز تحقیقاتی جدیدی را در چین با سرمایه گذاری ۴۵ میلیون دلاری احداث می کند که تمرکز آن روی تولید سخت افزارهای جدید است.

اپل مرکز تحقیقاتی جدیدی را در پکن چین با سرمایه گذاری ۴۵ میلیون دلاری احداث می کند که تمرکز اصلی آن روی تولید محصولات سخت افزاری جدید خواهد بود. اولین مرکز تحقیقات اپل در چین بیش از ۵۰۰ کارمند خواهد داشت که در آن محصولات جدید سخت افزاری، ارتباطی، صوتی و تصویری تولید خواهند شد. کمیته‌ی پارک فناوری ژُنگوانجون با انتشار مطلبی در شبکه‌های اجتماعی جزئیات جدیدتری را از برنامه‌های اپل در چین ارائه کرده است. تیم کوک ماه گذشته اشاره‌ای به این برنامه‌ها داشت. 

تیم کوک پس از دیدار از چین در آگوست سال جاری قول داد تا سرمایه‌گذاری بیشتری را در کشور چین انجام دهد. به گزارش وال استریت ژورنال اپل اظهار نظری در این خصوص انجام نداده است. بنابر اطلاعات ارائه شده این مرکز تحقیقاتی در پارک جدید علم و فناوری پکن احداث خواهد شد. به نظر می‌رسد این آخرین سرمایه‌گذاری اپل در چین خواهد بود که در تلاش برای جلوگیری از کاهش فروش محصولات اپل است. اپل پیش از این نیز یک میلیارد دلار در کمپانی Didi Chuxing سرمایه‌گذاری کرده که یک اپلیکیشن اشتراک خودرو در چین بوده و به اوبر چین ملقب است. 

چین را باید یک کشور پراهمیت برای اپل خواند، چراکه این کشور بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی گجت‌های اپل بوده و همچنین بزرگ‌ترین بازار این کمپانی نیز به شمار می‌رود. اپل اخیرا با مشکلاتی در کشور چین روبرو شده که از جمله‌ی آن می‌توان به جلوگیری نهادهای تصمیم‌گیرنده از فعالیت سرویس‌هایی نظیر iBooks و ITunes Movies اشاره کرد که از ابتدای سال جاری میلادی روی داده است. شنیده‌ها حکایت از این دارد که دیدار اول و دوم تیم کوک از چین برای از میان برداشتن این مشکلات و تلطیف روابط اپل با دولتمردان چینی است. تیم کوک در ماه آگوست اعلام کرده که در مورد فرصت‌های ایجاد شده که منجر به همکاری بلند مدت در چین می‌شود، بسیار امیدوار است. 

منبع the verge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید