اپل سه آیفون در سال ۲۰۱۷ عرضه می‌کند که بهترین آن‌ها، نمایشگر منحنی دارد

اپل سه آیفون در سال ۲۰۱۷ عرضه می‌کند که بهترین آن‌ها، نمایشگر منحنی دارد

هنوز آیفون 7 رونمایی نشده،‌ که گزارش‌های غیررسمی از آیفون‌های سال آینده که احتمالا آیفون 7 اس یا شاید هم آیفون 8 نام‌گذاری می‌شوند، منتشر شده است. ظاهرا اپل سال آینده سه آیفون را رونمایی می‌کند که بهترین آن‌ها نمایشگر منحنی شکل دارد.

گزارشی که توسط رسانه‌ی ژاپنی نیکی منتشر شده، به استفاده از نمایشگر منحنی شکل در یکی از آیفون‌های سال ۲۰۱۷ اشاره دارد. براساس این گزارش، آیفون سال آینده به نمایشگر ۵.۵ اینچ یا کمی بزرگ‌تر از نوع OLED مجهز می‌شود که لبه‌های آن همچون گلکسی اس ۷ اج یا گلکسی نوت ۷ انحنا دارند.

سامسونگ در حال حاضر بزرگ‌ترین تامین‌کننده‌ی پنل‌های منحنی شکل OLED در ابعاد گوشی‌های هوشمند است و از این بابت مشخص نیست که این کمپانی بتواند به اندازه‌ی کافی از این نمایشگرها تولید کند که نیاز اپل و گوشی‌های خود این شرکت را پوشش بدهد. از این رو، گفته می‌شود که فاکس‌کان، تولیدکننده‌ی گوشی‌های اپل، قصد دارد پنل‌های منحنی شکل OLED تولید کند تا نیاز اپل به شکل مطمئنی پوشش داده شود.

پیش‌تر شایعه شده بود که آیفون سال آینده به نمایشگر ۵.۸ اینچ مجهز می‌شود، اما ابعاد آن از آیفون ۶ اس پلاس بزرگ‌تر نمی‌شود. این بدین معنی است که اپل حاشیه‌های دور نمایشگر در آیفون 7 اس یا آیفون 8 را کاهش می‌دهد.

iPhone 2017 display

در این گزارش آمده است که در کنار آیفون ۵.۸ اینچی با نمایشگر OLED، دو آیفون دیگر در سایزهای ۴.۷ و ۵.۵ اینچ نیز معرفی خواهد شد که هر دو از نمایشگر LCD بهره خواهند برد.

هنوز هیچ‌کدام از این اطلاعات دقیق و رسمی نیستند، اما آنچه به نظر مشخص می‌رسد آن است که اپل در آیفون 7 که احتمالا همچون سال‌های گذشته، شهریورماه رونمایی می‌شود، از نمایشگر OLED بهره نخواهد برد و استفاده از این نمایشگر را به آیفون‌های سال آینده موکول کرده است.

منبع thenextweb
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده