سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری سامسونگ در بزرگ ترین تولید کننده خودروهای الکتریکی چین

جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ از ابتدای سال جاری میلادی فعالیت‌هایش در عرصه‌ی تولید خودروها مخصوصا نمونه‌های الکتریکی و هوشمند را افزایش داده است. در همین راستا، کره‌ای‌ها بخش بزرگی از سهام بزرگ‌ترین کمپانی‌ چینی BYD را که بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی خودروهای الکتریکی در چین است، تصاحب کرده‌اند. با زومیت همراه باشید.

سامسونگ ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرد که تیمی از متخصصان را برای فعالیت در حوزه‌ی خودروسازی گردآورده است. سامسونگ همچنین به این موضوع اشاره کرده که علاقمند به فعالیت در حوزه‌ی خودروهای هوشمند و الکتریکی است، بطوریکه که حتی یک پیست مسابقه را نیز برای آزمایش خودروهای هوشمند ایجاد کرده است. از دیگر اقدامات کره‌ای‌ها باید به همکاری با SAP و SEAT اشاره کرد که طی آن پروژه‌هایی در مورد شبکه‌ی خودروها انجام شده است. سامسونگ به این فعالیت‌ها بسنده نکرده و با خودروسازان آلمانی نیز برای بهبود وضعیت خود در بازار فعالیت کرده است. این کمپانی در آخرین اقدام خود بخش بزرگی از سهم کمپانی BYD را به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی خودروهای الکتریکی در چین مال خود کرده است.

سامسونگ خرید بخشی از سهام کمپانی چینی BYD را به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده‌‌ی وسایل نقلیه‌ی الکتریکی در کشور چین تایید کرده است، هرچند هنوز اطلاعاتی از جزئیات مالی ارائه نشده است، اما گمانه‌ها حکایت از این دارند که سامسونگ ۴۴۹.۱۰ میلیون دلار در این کمپانی سرمایه‌گذاری کرده و در ازای آن بیش از ۴ درصد از سهم BYD را دریافت کرده است. سامسونگ البته به این نکته اشاره کرده که این سرمایه‌گذاری به معنای دخالت سامسونگ در هرم مدیریتی BYD نیست و کره‌ای تنها در جهت توسعه‌ی همکاری‌ها در حوزه‌ی خودروهای هوشمند و گوشی‌های هوشمند این سرمایه‌گذاری را انجام داده است. Samsung SDI را باید بزرگ‌ترین تامین کننده‌ی باتری مورد استفاده در خودروهای الکتریکی خواند که البته این توافق فعلا این بخش از کمپانی را دخیل نکرده است.

نظر شما در خصوص ورود به سامسونگ به حوزه‌ی خودروهای الکتریکی و هوشمند چیست؟

مطالب مشابه

نظرات