سامسونگ برای سومین سال متوالی در چین با کاهش فروش و درآمد روبرو شد

سامسونگ برای سومین سال متوالی در چین با کاهش فروش و درآمد روبرو شد

در سال‌های اخیر چینی‌ها روی خوشی را به سامسونگ نشان نداده‌اند، بطوری که با وجود تلاش‌های کمپانی کره‌ای برای افزایش فروش و حضور پررنگ‌تر در بازار گوشی‌های هوشمند رده بالا، همچنان شاهد کاهش فروش این کمپانی برای سومین سال متوالی در چین هستیم. با زومیت همراه باشید.

با ظهور گوشی‌های هوشمند چینی و همچنین ورود اپل بصورت رسمی به بازار چین با همکاری چایناموبایل، وضعیت برای سامسونگ تیره و تار شد. چینی‌ها در سال‌های اخیر روی چندان خوشی به محصولات سامسونگ نشان نداده‌اند، بطوریکه فروش این کمپانی با وجود تلاش‌های فراوان برای حضور پررنگ‌تر در حوزه محصولات رده بالا با موفقیت همراه نبوده و کره‌ای‌ها برای سومین سال متوالی با کاهش فروش گوشی‌های هوشمند روبرو بوده‌اند. براساس اطلاعات ارائه شده میزان درآمد سالیانه‌ی سامسونگ نیز در اثر همین موضوع کاهش پیدا کرده است.

براساس اطلاعات ارائه شده میزان درآمد سامسونگ از کشور چین به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به ترتیب روند نزولی به خود گرفته و از ۳۴.۹ میلیارد دلار به ۲۶.۹ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. کاهش سهم بازار در طی سال‌های گذشته را می‌توان دلیل بزرگی برای کاهش درآمد این کمپانی کره‌ای قلمداد کرد. سهم سامسونگ از ۱۸ درصد در سال ۲۰۱۳ به کمتر از ۱۵ درصد در سال ۲۰۱۵ رسیده است. سامسونگ این اطلاعات را در جریان گزارش سالیانه‌ی خود که در آن به ارائه‌ی خلاصه‌ای از عملکرد اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی خود می‌پردازد، ارائه کرده است.

پس از آنکه سامسونگ گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج را راهی بازار کرد، چینی‌ها استقبال خوبی را از این موضوع به عمل آوردند. در کنار گلکسی اس ۷، سامسونگ گوشی‌های اختصاصی دیگری را نیز نظیر اکسپریا سی راهی بازار کرده است. در صورتی که وضعیت این کمپانی تا پایان سال جاری میلای رو به بهبود باشد، باز هم بازگشت به وضعیت سابق نیازمند گذشت زمان است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع sammobile
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده