وارن بافت، میلیاردر آمریکایی به جمع خریداران یاهو پیوست

وارن بافت، میلیاردر آمریکایی به جمع خریداران یاهو پیوست

وارن بافت و دن گیلبرت، دو سرمایه‌گذار و کارافرین آمریکایی درصدد خرید موتور جستجو و سرویس خبری این کمپانی هستند. همانطور که می‌دانید یاهو از چندی پیش اعلام کرده که در حال دریافت پیشنهادات برای فروش این سرویس‌ها است. با زومیت همراه باشید.

وارن بافت یکی از مردان متمول آمریکایی است که در زمینه‌های بسیار زیادی سرمایه‌گذاری کرده است. وی در کنار دن گیلبرت که علاوه بر فعالیت‌های تجاری، در حوزه‌ی ورزش و رشته‌ی بسکتبال نیز فعال بوده و سهامدار تیم کلیولند است، درصدد خرید سرویس جستجو و خبری کمپانی یاهو هستند. در واقع بافت گروهی را پشتیبانی می‌کند که گیلبرت نیز جزوی از آن‌ها بوده و هدف این گروه خرید سرویس‌های مورد نظر یاهو است.

یاهو و برکشایر هاثاوی، کمپانی تحت تملک بافت پس از انتشار گزارش رویترز که حکایت از این موضوع داشت، از اظهار نظر در این مورد خودداری کردند. پس از آنکه رویترز گزارش مورد نظر را منتشر کرد، سهام یاهو شاهد افزایشی ۱.۳ درصدی در تالارهای بورس بود.

یاهو چندی پیش اقدام به استریم زنده‌ی مراسم سالانه‌ی سهامداران برکشایر هاثاوی کرد که علاقمندان بسیاری دارد. در این مراسم سهامداران کمپانی گرد هم می‌آیند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط یاهو، استریم ویدیویی این مراسم بیش از ۱.۸ میلیون بازدید داشته است.

براساس اطلاعات ارائه شده، یاهو در حال برگزاری دومین دور از فروش سرویس‌های خود است. شنیده‌ها حکایت از این دارد کمپانی‌های دیگری نیز نظیر ورایزون در پی خرید سرویس‌های خبری و جستجوی یاهو هستند. کمپانی‌هایی نظیر ورایزون و تی‌پی‌جی در دور اول فروش یاهو نیز حضور داشته و پیشنهادات خود را به این کمپانی ارائه کرده‌اند.

کارشناسان وال‌استریت در برآوردهای خود، ارزش سرویس‌هایی را که یاهو برای فروش در نظر گرفته، بین ۴ تا ۸ میلیارد دلار برآورد کرده‌اند.

یاهو پس از سال‌ها فعالیت و نشستن بر رتبه‌های اول در دره‌ی سیلیکون، دچار رکود شد و نتوانست تا با رقبایی نظیر گوگل که هر روز فناوری‌های جدیدی را عرضه کرده و راه‌های نوینی را برای کسب پول در پیش می‌گرفتند، رقابت کند. یاهو در اثر فشار سرمایه‌گذاران تصمیم گرفته تا سرویس‌های اصلی خود را به فروش بگذارد.

نظر شما در خصوص وضعیت یاهو و آینده‌ی این کمپانی چیست؟

منبع businessinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده