اپل برای رقابت با اوبر یک میلیارد دلار سرمایه ‌گذاری کرده است

اپل برای رقابت با اوبر یک میلیارد دلار سرمایه ‌گذاری کرده است

به نظر می‌رسد اپل قصد دارد در زمینه‌های مختلف قدرتمند ظاهر شود و با کمپانی‌های مشهور به رقابت بپردازد. اما چه چیزی بهتر از این که این هدف به حضور بیشتر اپل در چین منجر شود. به تازگی کوپرتینونشین‌ها برای رقابت با اوبر یک میلیارد دلار در شرکت چینی Didi Chuxing سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این بار به نظر می‌رسد اپل سوی پیکان خود را به سمت اوبر نشانه‌ گرفته و با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری قصد دارد با این کمپانی رقابت کند. اپل برای این منظور، یک میلیارد دلار در Didi Chuxing رقیب چینی اوبر سرمایه‌گذاری کرده است.

گفته می‌شود سرویس دیدی‌چوکسینگ بیشترین کنترل را بر روی بازار سرویس‌های اجاره و در اختیار داشتن خودرو دارد.

تیم کوک در مصاحبه‌ی خود با خبرگزاری رویترز از این سرمایه‌گذاری به عنوان راهی برای حضور بیشتر در بازار بزرگ چین یاد کرده است. او به رویترز گفته:

این سرمایه‌گذاری به دلایل استراتژیکی چون شانس حضور بیشتر و شناخت بهتر بخش‌های مختلف بازار چین بوده که برای ما اهمیت زیادی دارد.

اپل علاوه بر سرمایه‌گذاری در دیدی‌چوکسینگ، قصد دارد در ساخت پلتفرم فناورانه‌ی اختصاصی به این کمپانی کمک کند. به گزارش وال‌استریت ژورنال این شرکت چینی تلاش می‌کند تا سرمایه‌ی خود را به ۲۵ میلیارد دلار برساند.

حالا اپل نیز به جمع سرمایه‌گذاران بزرگ دیدی‌چوکسینگ از جمله Tencent و Alibaba پیوسته و تلاش می‌کند رشد سریع اوبر را در جهان متوقف کند. به نظر می‌رسد اوبر نیز به خوبی خطر کمپانی چینی دیدی را احساس کرده و تراویس کالانیک، مدیر عامل این کمپانی به تازگی اشاره کرده که برای رقابت با رقیب چینی، سالانه ۱ میلیارد دلار را در این کشور از دست می‌دهند.

دیدی‌چوکسینگ با سرویس‌هایی چون Lyft به عنوان یکی از بزرگترین رقبای اوبر همکاری می‌کند تا بتواند دنیای ضد اوبر را بنا کند.

سرمایه‌گذاری جدید اپل یک بار دیگر شایعات پیرامون تصمیم کوپرتینونشین‌ها برای ورود به صنعت خودرو را قوت می‌بخشد. اوبر نیز در بخش تکنولوژی‌های مربوط به خودروهای خودران سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده و سرمایه‌گذاری اپل در کمپانی دیدی نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به دنبال راهی هستند که بتوانند ترمز اوبر را بکشند.

البته همچنان تیم کوک جاه‌طلبی اپل در بخش خودرو را جدی جلوه نمی‌دهد. او به رویترز گفته سرمایه‌گذاری اپل در بخش خودرو تنها مربوط به تکنولوژی CarPlay است که آیفون شما را به یک داشبورد کامل تبدیل می‌کند. کوک گفته:

این تنها کاری است که امروز در صنعت خودرو انجام می‌دهیم تا ببینیم در آینده چه چیزی منتظر ما است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع businessinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده