درآمد مدیر عامل یاهو سال گذشته ۶ میلیون دلار کاهش یافت

درآمد مدیر عامل یاهو سال گذشته ۶ میلیون دلار کاهش یافت

مریسا میر، مدیر عامل یاهو سال پیش ۶ میلیون دلار کاهش درآمد داشته است. پاداش میر نسبت به سال گذشته ۶ میلیون دلار یا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است. با زومیت همراه باشید.

این کاهش درآمد به دلیل کاهش در جوایز و پاداش‌های دریافتی بوده که نسبت به سال قبل ۹ میلیون دلار کمتر شده است. این کاهش در دریافتی به دلیل کاهش ۱۵ درصدی قیمت سهام یاهو نسبت به سال گذشته است.

پایه دریافتی میر همچنان یک میلیون دلار باقی مانده اما بیشتر پاداشی که وابسته به عملکرد وی که به قیمت سهام این شرکت گره خورده کاهش پیدا کرده است. البته پاداش میر نسبت به دو سال قبل همچنان رقم بسیار بالاتری به حساب می‌آید، چرا که در سال ۲۰۱۳ میر تنها ۲۵ میلیون دلار به صورت کلی درآمد داشت.

در اسنادی که منتشر شده ظاهرا پاداش کلی مدیر عامل یاهو کمتر از ۳۶ میلیون دلار گزارش شده است. ظاهرا به دلیل کاهش قیمت سهام یاهو و بدتر شدن وضعیت این شرکت به دلیل نرسیدن به برنامه‌ریزی‌ها، کلا امسال ۱۴ میلیون دلار بدست آورده است. در واقع از بسته کامل پاداشی که قرار بوده ۳۶ میلیون دلار باشد، مریسا میر تنها توانسته ۳۹ درصد از آن را با توجه به عملکرد نه چندان خوب خود دریافت کند. در هر صورت مایر همچنان از بسیاری از شرکت‌های دیگر که در همین حوزه فعالیت می‌کنند و حتی عملکرد بهتری داشته‌اند نیز دریافتی بیشتری دارد.

yahoo-ceo

یاهو برای مدتی است که در بین موج‌ها درحال تلاطم است و مشخص نیست چه زمانی قرار است به ساحل امن و آرامش برسد. این شرکت حرکت پُر فراز و نشیبی دارد. در هر صورت همانطور که از نمودارها مشخص است حتی رضایت زیادی از تلاش مریسا میر نیز برای نجات این شرکت وجود ندارد.

منبع businessinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید