Ringing Bell تولیدکننده گوشی هوشمند ۴ دلاری تحت پیگرد قضایی قرار گرفت

Ringing Bell تولیدکننده گوشی هوشمند ۴ دلاری تحت پیگرد قضایی قرار گرفت

پیش از این در زومیت خواندید که گوشی هوشمند Freedom 251 با قیمت ۴ دلار در هند معرفی شده است؛ اما به تازگی مقامات کشور هند اعلام کرده‌اند که این شرکت را تحت تعقیب قضایی قرار می‌دهند. با زومیت همراه باشید. 

 آیا با شنیدن نام شرکت رینگینگ بل چیزی به یاد می‌آورید؟ شاید اگر بگوییم که رینگینگ بل تولیدکننده‌ی تنها گوشی ۴ دلاری دنیا است، موضوع برایتان جذاب‌تر شود. مدتی قبل شرکت هندی Ringing Bell از گوشی هوشمند ۴ اینچی خود که به پردازنده ۴ هسته‌ای ۱.۳ گیگاهرتزی مجهز بود رونمایی کرد و اعلام کرد که در راستای سیاست‌های نخست وزیر هند برای توسعه‌ی این کشور، این گوشی را به قیمت ۴ دلار می‌فروشد. 

Freedom 251 از زمانی که معرفی شده، سوالاتی را در اذهان عمومی ایجاد کرده است. این گوشی هوشمند که دارای پردازنده ۴ هسته‌ای است قرار است با قیمت ۴ دلار در هند فروخته شود. بدون شک این ارزان‌ترین گوشی‌ هوشمندی است که تا این تاریخ در تمام دنیا معرفی شده است. 

کایریت سومایا- رهبر حزب Bharatiya Janata که بزرگترین حزب سیاسی هند است بر علیه شرکت Ringing Bell اعلام شکایت کرده است. او در شکایت‌نامه‌ی خود به این موضوع اشاره کرده است که شرکت رینگینگ بل بر خلاف ماده‌ی ۴۲۰ قانون فناوری اطلاعات این کشور عمل کرده است. 

سومایا معتقد است که ممکن نیست که یک شرکت تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند بتواند بدون دریافت یارانه از سوی اپراتورها، گوشی هوشمند خود را به قیمت ۴ دلار بفروشد. سومایا اوایل امسال هم به شرکت Ringing Bell حمله کرده بود و اشاره کرده بود که تجارت این شرکت بر اساس ترفند پونزی است. 

هر چند که هنوز قیمت ۴ دلاری نتوانسته مردم را برای خرید این گوشی هوشمند ترغیب کند و این امر به نوعی شکستی برای Ringing Bell محسوب می‌شود، ولی پلیس هند اعلام کرده است که این موضوع را پیگیری می‌کند. به نظر جالب می‌رسد که ببینیم انتهای داستان تولید گوشی هوشمند ۴ دلاری به کجا می‌رسد. نظر شما چیست؟

منبع ubergizmo
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده