پروژه فیبر نوری شهرهای بهارستان، مجلسی و سفیددشت افتتاح شد

سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۷
مطالعه 2 دقیقه
افتتاحیه پروژه فیبر نوری
معاون وزیر ارتباطات پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارهای شهرهای بهارستان، مجلسی و سفیددشت را در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری افتتاح کرد.
تبلیغات

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز دوشنبه، ۲۸ خرداد، همزمان با عید سعید قربان در مراسم‌هایی جداگانه پروژه‌ی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای شهرهای مجلسی و بهارستان در استان اصفهان و سفید دشت در استان چهارمحال و بختیاری با حضور علی اصغر انصاری، معاون سیاستگذاری و برنامه‌ریزی توسعه‌ی فاوا و اقتصاد دیجیتال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افتتاح شد.

ابتدا معاون وزیر ارتباطات با حضور در شهر بهارستان استان اصفهان و در حضور فرماندار اصفهان و شهردار بهارستان این پروژه را افتتاح کرد.

پروژه‌ی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها شهر بهارستان در مدت بیش از ۹ ماه با ۷۴ کیلومتر حفاری و داکت‌گذاری با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومانی توسط اپراتور فناپ اجرا شد و در این پروژه نزدیک به ۶۰ هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفتند.

انصاری سپس به شهر مجلسی در استان اصفهان رفت و با حضور نماینده‌ی مردم شهر در مجلس، فرماندار، شهردار و اعضای شورای این شهر، پروژه‌ی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای شهر مجلسی را افتتاح کرد.

در پروژه‌ی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای شهر مجلسی در بیش از ۱۰۰ روز با ۲۳ کیلومتر حفاری و داکت‌گذاری و با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی، ۱۱ هزار خانوار توسط اپراتور فناپ تحت پوشش قرار گرفتند.

معاون وزیر ارتباطات سپس با حضور در سفید دشت استان چهارمحال و بختیاری پروژه‌ی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای این شهر را افتتاح کرد.

در پروژه‌ی این شهر نیز در مدت حدود ۷ ماه با بیش از ۸ کیلومتر حفاری و داکت‌گذاری و با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی آسیاتک، ۱۵۰۰ خانوار تحت پوشش قرار گرفتند.

هم‌اکنون با پیشرفت پروژه‌ی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها نزدیک به ۸ میلیون خانوار در شهرهای سراسر کشور تحت پوشش قرار گرفته‌اند و این میزان تا پایان سال به ۱۴ میلیون پوشش می‌رسد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات