آسیاتک پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه را دریافت کرد

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۴
مطالعه 1 دقیقه
پروانه unsp آسیاتک
مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک موفق به دریافت پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد.
تبلیغات

مراسم اهدای پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP) توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتورها، ازجمله مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک، روز سه‌شنبه ۲۳ مرداد در عمارت کلاه فرنگی این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک، بر اساس این پروانه، آسیاتک مجاز است خدمات ارتباطی ثابت و سیار را به مشترکان ارائه کند؛ علاوه بر این، آسیاتک را متعهد به ارائه اینترنت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) به یک‌ میلیون خانوار در سراسر کشور می‌کند. پوشش اینترنت مبتنی بر فیبر نوری یک میلیون و سیصد خانوار که برعهده شرکت ایرانسل بوده نیز به آسیاتک واگذار شده و همچنین آسیاتک پوشش یک‌ونیم میلیون تعهد مازاد را نیز برعهده گرفته است.

بر اساس برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات، هشت میلیون خانوار ایرانی تا پایان سال جاری باید تحت پوشش اینترنت مبتنی بر فیبر نوری قرار بگیرند که از این میزان، سه‌ونیم میلیون خانوار تا کنون تحت پوشش قرار گرفتند.

مصوبه UNSP با رویکرد یکپارچه‌سازی پروانه‌های ایجاد شبکه و خدمات و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فنی، زیرساختی و تجاری کشور تصویب و نحوه پوشش خانوارها، میزان حمایت‌های مالی دولتی از محل حق‌السهم اپراتورها و نحوه نظارت بر اجرای این پروژه پیش‌بینی شده است. مفاد مصوبه UNSP در قالب الحاقیه موافقت‌نامه پروانه برای اپراتورهای متقاضی اعمال می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات