سومین دوره مسابقات کد نویسی مبهم موسوم به رقابت اسپاگتی آذرماه برگزار می‌شود

سومین دوره مسابقات کد نویسی مبهم موسوم به رقابت اسپاگتی آذرماه برگزار می‌شود

سومین دور از رقابت‌های کدنویسی مبهم که شرکت‌کنندگان طی آن باید پیچیده‌ترین و ناخواناترین کد ممکن رو توسعه دهند، آذرماه برگزار می‌شود. 

دبیرخانه رویدادهای خاص حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف (Sharif ICT) با همکاری باشگاه کسب‌و‌کار دانش بنیان (BOX)، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال برگزاری سومین دوره مسابقات کد نویسی مبهم (Spaghetti Contest) در آذر ماه سال جاری است.

هدف از برگزاری این مسابقه صرفاً یک رقابت فنی بین افراد نیست، بلکه قرار است در این رویداد دانش و مهارت برنامه‌نویسی شرکت‌کنندگان افزایش یابد و مهارت و دانش کسب شده در صنعت فناوری اطلاعات کشور مورد استفاده قرار گیرد و شرکت‌کنندگان مسابقه بعد از این رویداد وارد بازار کار کشور شوند.

در این مسابقات هر تیم برای شرکت در رویداد  باید به ناخواناترین شکل ممکن، برنامه‌ای به زبان سی‌پلاس‌پلاس (++C) بنویسد که با هر بار اجرا شدن، رشته‌ای معین به طول حداقل یک و حداکثر سه کاراکتر را روی صفحه‌نمایش چاپ کند.

مخاطبان برنامه:

  • دانشجویان و برنامه‌نویسان جهت شرکت در مسابقه
  • شرکت‌های فعال در حوزه برنامه‌نویسی جهت استفاده از خروجی های مسابقات
  • شرکت و سازمان‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات جهت استفاده از خروجی های مسابقات

مزایای شرکت در مسابقات برای نویسان:

  • یادگیری «بررسی کدهای مختلف، نوشتن کد جدید و ارتباط مستمر با تیم داوری، باعث افزایش سطح علمی و مهارت افراد می‌شود»
  • تمرین «ارسال کدها مبهم برای تیم داوری، مشاوره و گرفتن تأیید فرصتی را برای محک زدن توانایی افراد فراهم می‌آورد»
  • رقابت «آزمون انتخابی و آزمون نهایی محل اصلی رقابت بین افراد برتر هستند و نشان‌دهنده مهارت افراد در برنامه‌نویسی هستند»
  • استخدام در شرکت‌های معتبر «پس از برگزاری مسابقات، برای تیم های برتر امکان استخدام در شرکت‌های معتبر فعال در حوزه فناوری اطلاعات که از برگزاری این رویداد حمایت کرده‌اند وجود دارد»

جهت اطلاع از روند برگزاری مسابقه، قوانین و ثبت‌نام به وب‌سایت رویداد مراجعه کنید. 


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید