ورود مستقیم برندهای موبایل به ایران

دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۶
مطالعه 3 دقیقه
رئیس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی تلفن همراه و تجهیزات جانبی اعلام کرد به دنبال لغو تحریم‌ها امکان ارتباط مستقیم و فعالیت نمایندگی برندهای مختلف در کشور ایجاد می‌شود. افشار فروتن در مورد شرایط بازار و قیمت گوشی‌ها بعد از لغو تحریم‌ها نیز اظهاراتی داشته است. با زومیت همراه شوید.

دستور لغو تحریم‌ها شامگاه شنبه صادر و از بامداد دیروز تحریم‌های اقتصادی علیه ایران لغو و برچیده شد. یکی از بهترین آثار تحریم‌ها که دیروز به سرانجام رسید، برقرار مجدد سوئیفت برای بانک‌های ایرانی و امکان انجام مبادلات بانکی بین‌المللی برای ایرانیان بود.

همین موضوع تأثیرات زیادی بر بازارهای مختلف کشور می‌گذارد. بازار موبایل هم به دلیل اینکه وابسته به فناوری‌های روز دنیاست، تأثیر زیادی از لغو تحریم‌ها و برقراری سوئیفت خواهد پذیرفت.

افشار فروتن رئیس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی تلفن همراه و تجهیزات جانبی درباره تاثیر برداشته شدن تحریم‌ها در بازار موبایل کشور اعلام کرد طبیعی است که بحث قیمت گوشی و لوازم جانبی آن ارتباط مستقیمی با نرخ ارز داشته باشد که در این زمینه ثبات نرخ ارز در بازار گوشی تاثیر‌گذار خواهد بود.

فروتن در مورد ارتباط مستقیم برندهای معتبر موبایل دنیا با ایران در پساتحریم گفت:

رئیس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی تلفن همراه و تجهیزات جانبی افزود در مورد تعرفه‌های وارداتی پیگیری‌های متعددی انجام داده‌ایم و در آینده نیز نامه‌ای به دفتر ریاست جمهوری ارسال خواهیم کرد تا نقطه نظرات خود را به مسئولین ارائه دهیم.

فروتن درباره اتفاقات گذشته بازار تلفن همراه و زمانی که تعرفه‌های واردات‌ گوشی از ۶۰ درصد به ۲۵ درصد رسید توضیح داد:

فروتن در پایان درباره تاثیری که ممکن است لغو تحریم‌ها بر قیمت گوشی‌های تلفن همراه برجای بگذارد از احتمال ارزان شدن قیمت گوشی در بازار اطلاع داد و تاکید کرد:

مطالب مشابه

نظرات