«اوباما» مجوز فروش هواپیمای مسافربری به ایران را صادر کرد

«اوباما» مجوز فروش هواپیمای مسافربری به ایران را صادر کرد

اوباما رئیس جمهوری آمریکا در آستانه اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و برجام به وزارت امور خارجه این کشور اختیار داد تا مجوز فروش هواپیمای مسافربری به ایران را صادر کند. با زومیت همراه باشید.

اوباما رئیس جمهوری آمریکا در آستانه اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها به وزارت امور خارجه آمریکا برای فروش هواپیمای مسافربری اختیار عمل داد.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین اقدام خود در راستای اجرای برجام، به وزارت امور خارجه آمریکا برای صادرات هواپیمای مسافربری به ایران مجوز داد.

البته مقامات کاخ سفید مدعی شدند تا زمانی که آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای را مورد راستی آزمایی قرار نداده است، هیچ یک از تحریم‌ها برداشته نخواهد شد.

گزارش یوکیا آمانو مدیر کل آژانس انرژی اتمی از نحوه عملکرد ایران در قبال تعهدات هسته‌ای قرار است تا ساعتی دیگر اعلام شود.

به موجب توافق هسته ای، بخشی از تحریم‌های آمریکا که به واسطه فعالیت‌های هسته ای ایران اعمال شده بود، برداشته خواهد شد حال آنکه تحریم‌هایی که به دلیل ادعای نقض حقوق بشر متوجه این کشور است به قدرت خود باقی خواهد ماند.

با وجود آنکه بیشتر تحریم‌های تجاری ایران توسط آمریکا باقی می‌ماند، همزمان با اجرای توافق هسته‌ای، فروش هواپیماهای مسافربری و در عضو خرید اقلامی نظیر صنایع دستی به ویژه فرش از لیست تحریم‌های آمریکا خارج می‌‌شود.

ارزان‌ترین فروشنده بلیط هواپیما به تمام مقاصد دنیا را از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو بیابید.
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده