المپیاد تکنسین‌های ایران به مرحله حساس فینال رسید

المپیاد تکنسین‌های ایران به مرحله حساس فینال رسید

مسابقات الم‍‍پیاد تکنیسین‌ها که با همکاری سازمان فنی حرفه‌ای و سامسونگ برگزار می‌شود به مرحله‌ی پایانی رسید. این مسابقات که از روز ۱۹ آبان شروع شده بود، با انتخاب ۱۰ نفر برتر هر گرایش در مرحله‌ی نیمه نهایی، به پایان خود نزدیک شده است.

با اتمام مرحله‌ی نیمه‌نهایی المپیاد تکنسین‌های ایران و معرفی ۱۰ نفر برتر هر گرایش، این مسابقات به مرحله‌ی پایانی خود نزدیک می‌شود. پس از رقابت‌ حدود ۲۰۰۰ نفر در مرحله‌ی مقدماتی و ۴۰۰ نفر در مرحله‌ی نیمه‌نهایی، ۱۰ نفر برتر تمامی گرایش‌ها به مرحله‌ی پایانی راه یافتند.

المپیاد تکنسین‌های ایران با حمایت شرکت سامسونگ، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای و آکادمی مهندسی سامسونگ و به منظور شناخته شدن و قدردانی از برترین تکنسین‌های ایران و معرفی آن‌ها به جامعه و صنعت از تاریخ ۱۹ آبان ماه سال جاری، آغاز به کار کرد.

در پایان مرحله‌ی ابتدایی ۱۰۰ نفر از هر گرایش موبایل و تبلت، صوتی و تصویری، کولرگازی و لوازم‌خانگی به مرحله‌ی نیمه‌نهایی رسیدند؛ در مرحله‌ی نیمه‌نهایی ۱۰ نفر برتر پس از رقابت با ۹۹ نفر گرایش خود به مرحله نهایی راه یافتند.

علیرضا امیدوار، یکی از برگزارکنندگان این المپیاد می‌گوید:

هدف اصلی این المپیاد، شناخته شدن و معرفی تکنسین‌هایی است که در دوران فعالیت‌هایشان همواره به دنبال رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم بوده‌اند. به‌نوعی، این مسابقات نیز روحیه‌ی آن‌ها را در خدمت‌رسانی به مردم افزایش ‌می‌دهد.آزمون آنلاین مشکلات خاص خودش را داشت. اما تیم اجرایی با دریافت رزومه و مصاحبه با افراد، از شایستگی راه‌یافتگان به مرحله نهایی اطمینان کامل حاصل کردند. ما در تلاش هستیم بتوانیم این موقعیت را سال آینده نیز برای تکنسین‌ها فراهم کنیم و امیدواریم هرساله شاهد برگزاری این المپیاد باشیم.

آزمون عملی المپیاد از صبح روز پنج‌شنبه ۳ دی آغاز می‌شود. به نفرات اول گرایش‌ها، ۳۰ سکه تمام بهار آزادی، نفرات دوم ۲۰ سکه تمام بهار آزادی و نفرات سوم ۱۰ سکه تمام بهار آزادی تعلق خواهد گرفت. همچنین در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات، از فارغ‌التحصیلان آکادمی سامسونگ قدردانی و مدارک فارغ‌التحصیلی به ایشان تقدیم خواهد شد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید