وزیر ارتباطات، تعیین سقف‌‌های مجزا برای ترافیک داخلی و بین‌الملل را مورد تأیید نمی‌داند

وزیر ارتباطات، تعیین سقف‌‌های مجزا برای ترافیک داخلی و بین‌الملل را مورد تأیید نمی‌داند

در پی اعلام سرویس‌های جدید از سوی شرکت‌ها در راستای ارائه‌ی خدمات اینترنت غیر حجمی، وزیر ارتباطات، تعیین سقف برای اینترنت داخل و بین‌الملل را مورد تأیید نمی‌داند.

در پی غیر حجمی شدن اینترنت ثابت، شرکت‌ها نسبت به ارائه‌ی سرویس‌های جدید خود بر اساس مصوبه‌ی ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات اقدام کرده‌اند. در همین راستا محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت:

بنا بر اعلام رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی؛ صبح امروز جلسه‌ای با شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی خدمات دسترسی ثابت برگزار شد. در این جلسه انطباق تعرفه‌ی اعلامی شرکت‌ها با مصوبه‌ی ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات بررسی شد.

وی همچنین اعلام کرد:

اینکه در مصرف منصفانه برای مشترکان سقف‌های مجزایی برای داخل و بین‌الملل لحاظ شود؛ مورد تأیید نیست. صرفا در محاسبه‌ی شمارش مصرف، نسبت یک به دو باید لحاظ شود. بدین معنا که اگر مصرف منصفانه‌ی اعلام‌شده برای یک شرکت سیصد و بیست گیگابایت است، مشترک می‌تواند یکصد و شصت گیگابایت اینترنت خالص یا سیصد و بیست گیگابایت ترافیک داخلی خالص مصرف کند. در صورت مصرف ترکیبی هم نسبت یک به دو لحاظ خواهد شد.

به گفته‌ی آذری جهرمی، به‌منظور رقابت بیشتر بین شرکت‌ها؛ مخابرات ایران موظف شده است درخواست جابجایی مشترکان را ظرف یک روز انجام دهد تا مشترکان بتوانند سرویس‌دهنده‌ی خود را با کمترین دردسر جابجا کنند. وی در ادامه آورده است که تعرفه‌ی همه شرکت‌ها بر این اساس تا پایان امروز نهایی و برای فردا اجرایی خواهد بود. تأخیر حادث‌شده در اجرای مصوبه به دلیل احقاق حقوق مصرف‌کنندگان بوده است.

وزیر ارتباطات همچنین نوشته است:

بنا شد که میزان سرعت مشترکین پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه برای همه سرویس‌ها یکسان نباشد و سقف سرعت‌های جدید در هفته‌ی جاری مجددا به کمیسیون تنظیم مقررات برای تصویب پیشنهاد شود.

بر اساس گزارش وی: «از مرور تعرفه‌های اعلامی با شرایط نهایی‌شده، می‌توان تفاوت‌ها و بهبود قابل توجه نظام تعرفه‌ای دسترسی ثابت به نفع مشترک نهایی را ملاحظه کرد. به‌مرور زمان و طبیعتا بزرگ‌تر شدن حجم بازار، ضمن رقابت جدی‌تر در بازار، هزینه‌های تمام‌شده کاهش خواهند یافت و شرایط تعرفه‌ای ارائه‌شده مطلوب‌تر و نزدیک‌تر به آنچه خواهد شد که در کشورهای توسعه‌یافته جاری است. انجام تغییرات بزرگ همواره نیازمند همراهی مردمی است، از این رو از همراهی شما و انعکاس نظرات ارزشمندتان تشکر می‌کنم.»

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید