شرایط رگولاتور برای واگذاری شماره‌ های جدید همراه اعلام شد

شرایط رگولاتور برای واگذاری شماره‌ های جدید همراه اعلام شد

معاون سازمان تنظیم مقررات در خصوص درخواست اپراتور اول برای دریافت رنج جدید شماره اعلام کرد که در حال حاضر هر دو اپراتور اول درخواست دریافت رنج جدید شماره را دارند، اما لازم است در ابتدا اتمام رنج قبلی شماره‌های آنها با ارائه مدارک لازم برای سازمان تنظیم مقررات مشخص شود.

غلامرضا داداش زاده در ارتباط با کمبود شماره‌های همراه اول برای واگذاری، اعلام کرد:

براساس آمارهای رسمی شرکت همراه اول در حال حاضر 40 میلیون سیم‌کارت فعال و حدود 10 تا 15 میلیون سیم‌کارت غیرفعال دارد.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد:

در گذشته به این شرکت 100 میلیون نامبرینگ داده شده است که اکنون برای دریافت رنج‌های جدید شماره لازم است این شرکت مستندات خود مبنی بر استفاده از 100 میلیون شماره قبلی را ارائه کرده و سایر شروط در نظر گرفته شده در این بخش را هم مدنظر قرار دهد.

وی در عین حال یادآور شد:

شرکت ایرانسل نیز 90 میلیون نامبرینگ در اختیار داشته و اکنون این شرکت تقاضا دارد که رنج‌های جدید شماره همراه به آن اختصاص داده شود.

به گفته‌ی معاون سازمان تنظیم مقررات با توجه به توسعه 3G و LTE هر دو اپراتور اول کشور تقاضاهایی مبنی بر اختصاص رنج جدید شماره را مطرح کرده‌اند، اما برای اختصاص رنج جدید لازم است اپراتورها ابتدا تکلیف شماره‌هایی را که پیش از این به آنها واگذار شده است، مشخص کرده و سایر شرایط دریافت رنج جدید که از سوی رگولاتور ارائه می شود را نیز ارائه کنند.

چندی پیش معاون بازاریابی همراه اول از رو به پایان بودن شماره‌های همراه اول خبر داده و یادآور شده بود، این شرکت تقاضای دریافت رنج جدید شماره را با سازمان تنظیم مقررات در میان گذاشته است.

در حال حاضر مدتی است کدهای یک تا 9 همراه اول بنابر اعلام مسوولان این شرکت به پایان رسیده و برای ارائه‌ی سیم‌کارت‌های جدید از کدهای صفر استفاده می‌شود. حال باید دید پس از پایان کدهای صفر اپراتور اول ارتباطی کشور برای خریداران سیم‌کارت‌های دائمی خود چه تدبیری اندیشیده و چه شماره‌هایی را به آنها واگذار خواهد کرد؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده