واکنش وزیر ارتباطات به پیامک های تبلیغاتی مزاحم

واکنش وزیر ارتباطات به پیامک های تبلیغاتی مزاحم

پیامک‌های تبلیغاتی از گذشته موجبات مزاحمت برای کاربران فراهم‌ کرده‌اند و این روزها مزاحمت‌ها از طریق ارسال پیام‌ از شماره‌های عادی تشدید شده است.

ارسال پیامک‌ تبلیغاتی این روزها به معضلی برای کاربران تبدیل شده است؛ چرا که امکان مسدود کردن آن‌ وجود ندارد. بر این اساس وزیر ارتباطات در صفحه‌ی اینستاگرام خود به این موضوع واکنش نشان داده است.

به گفته‌ی محمدجواد آذری جهرمی، پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم، آرامش و حریم خصوصی مردم را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند.

در طول چند سال گذشته ارسال پیامک‌‌های تبلیغاتی موجبات اعتراض بسیاری از کاربران را فراهم کرده است. در پی اعتراضاتی که به ارسال این نوع پیامک‌ها می‌شد، هر کدام از اپراتورها امکانی در راستای مسدود کردن این پیام‌ها فراهم کرد. اما پس از ساماندهی پنل‌های ارسال انبوه از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، اکنون ارسال این پیامک‌ها از طریق شماره‌های عادی امکان‌پذیر شده است. به این ترتیب مزاحمت‌ از طریق پیامک‌های تبلیغاتی مضاعف شده است، چرا که امکان مسدود کردن آن‌ها وجود ندارد.

بر اساس گزارش وزیر ارتباطات، صاحبان کسب و کار باید به حریم خصوصی مردم احترام بگذارند و متوجه این موضوع باشند که این نوع تبلیغات اثر عکس دارد.

وی معتقد است که برای این نیاز مشروع کسب‌وکارها لازم است با همکاری مرکز ملی فضای مجازی راهکاری اندیشه کند.

جهرمی اعلام کرد که به سازمان تنظیم مقررات ابلاغ شد که با تمام توان جلوی مزاحمت برای مردم را بگیرد و راهکاری نیز برای کسب‌وکارها که نیازمند بهره‌گیری از این فضا هستند بیابد.

بر اساس گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌زودی سامانه‌ای برای دریافت گزارش‌های آنلاین شکایات مزاحمت‌ها و توقف سریع آن‌ها راه‌اندازی خواهد شد.


تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید