ساخت خودروی الکتریکی در دانشگاه آزاد قزوین

ساخت خودروی الکتریکی در دانشگاه آزاد قزوین

دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین موفق به ساخت خودروی دو نفره‌ی 80 کیلویی شدند که با برق شارژ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، خودروی برقی با ظرفیت دو نفر که توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین ساخته شده، با حضور حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان دانشجویی، پژوهشی و آموزشی، رئیس دانشگاه آزاد واحد قزوین، همچنین جمعی از مسئولان  شهرداری تهران و سازمان محیط زیست رونمایی شد.

خودروی شارژی دارای عرض 120 سانتیمتر و طول 2 متر است و می‌تواند از مشکلات پارک در خیابان‌های تهران بکاهد، چرا که هیچگونه آلودگی تولید نمی‌کند.450 قطعه این خودرو توسط محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین ساخته شده و محققان برای ساخت آن زمانی یک ساله را صرف کرده‌اند. خودروی شارژی می‌تواند 200 کیلومتر را با یک دور شارژ برقی بپیماید و زمانی سه ساعته را برای شارژ خود می‌خواهد. وزن خودروی شارژِ برقی 80 کیلوگرم است. در حال حاضر نمونه اولیه این خودور ساخته شده که بدون ایربگ طراحی شده ولی طراحان این خودرو معتقدند که در تولید نمونه‌های بعدی می‌توان ایربگ را روی آن نصب کرد. همچنین این طراحان نیز قصد دارند اتوبوس شارژی را به همین سبک تولید کنند.

qiau-electric-car

این خودروی برقی هم‌اکنون در کشور ترکیه با قیمت 185 هزار یورو به فروش می‌رسد که در ایران می‌توان با قیمتی پایین‌تر آن را وارد بازار کرد.

پیش‌تر نیز تیم خودروی خورشیدی هاوین 2 از دانشگاه آزاد قزوین توانسته بود رکورد جهانی را در مسابقات آستون آمریکا تغییر دهد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده