اپلیکیشن‌هایی برای همه : ناوبری و مسیر‌یابی (بخش پایانی)

اپلیکیشن‌هایی برای همه : ناوبری و مسیر‌یابی (بخش پایانی)

مهم نیست کجای دنیا هستید. هر جا که باشید، کافی است نگاهی به صفحه اسمارت‌فون خود بیاندازید، تا موقعیت فعلی و مسیر رسیدن به مقصد را بیابید. این‌ کارها به کمک اپلیکیشن‌های ناوبری امکانپذیر هستند. در این مقاله با نرم‌افزارهای ناوبری آشنا خواهیم شد. شاید این‌ها بهترین‌های موجود نباشند ولی به نظر ما همه ارزش امتحان کردن دارند. با زومیت همراه باشید.

بخش جدید «زوم‌اپ» قرار است به معرفی اپلیکیشن‌های مختلف بپردازد. از این‌رو با به پایان رسیدن سری «اپلیکیشن‌هایی برای همه»، معرفی اپلیکیشن‌های مختلف در بخش «زوم‌اپ» دنبال خواهد شد.

برای راحتی کار، اپلیکیشن‌ها را بر اساس موضوع دسته‌بندی نموده‌ و در هر مقاله به یکی از موضوعات خواهیم پرداخت. پیشتر در هفت مقاله‌ تحت عناوین «اپلیکیشن‌هایی برای همه: خبرخوان‌ها»، «اپلیکیشن‌هایی برای همه: ویرایشگر تصاویر»، «اپلیکیشن‌هایی برای همه: ابزارهای کاربردی»، «اپلیکیشن‌هایی برای همه: نرم‌افزارهای کاربردی»، «اپلیکیشن‌هایی برای همه: نرم‌افزارهایی برای کارهای روزانه»، «اپلیکیشن‌هایی برای همه: بازی» و «اپلیکیشن‌هایی برای همه: نرم‌افزار‌هایی برای سفر» به ۳۵ اپلیکیشن مختلف اشاره شد. در آخرین قسمت، با چند اپلیکیشن ناوبری آشنا خواهیم شد.

Google Maps

Google MapsGoogle Maps

پادشاه نقشه‌ها! شاید اپل، گوگل مپز را از iOS حذف کرده باشد. اما حرف اول و آخر را در ناوبری Google Maps می‌زند. البته گوگل بعداً نقشه‌اش را بازطراحی نموده و برای iOS منتشر کرد. نسخه جدید نقشه گوگل که برای اندروید و iOS منتشر شده، شامل بهبودهای زیادی است. بهتر شدن ویژگی Turn By Turn، امکان جستجوی مناطق محلی و جستجوی در مسیرهای حمل‌ و نقل عمومی بخشی از بروز رسانی‌های نسخه جدید نقشه گوگل هستند.

Waze

WazeWaze

وایز، ویژگی Turn By Turn را با شبکه‌های اجتماعی ادغام کرده است. به این ترتیب اگر شما و یکی از دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی به سمت مقصد مشترک در حرکت هستید، می‌توانید از این وضعیت مطلع شوید. وایز، جهت حرکت شما را نیز مشخص می‌کند و با اطلاع رسانی درباره وضعیت ترافیکی و تصادفات، اطلاعات شما را در طول مسیر بروز نگاه می‌دارد. اخیراً گوگل، اپلیکیشن Waze را از آن خود کرده است.

City Maps 2Go

City Maps 2GoCity Maps 2Go

این اپلیکیشن برای سفر‌دوستان، فوق‌العاده است. City Maps 2Go، به شما امکان می‌دهد نقشه‌های برداری (Vector) تمام کشورهای دنیا را بدون پرداخت هزینه، بر روی اسمارت‌فون یا تبلت خود دانلود کنید. این اپلیکیشن، سرشار از اطلاعات مهم و کاربردی درباره مناطق دیدنی جهان است. علاوه بر این، با پرداخت هزینه بیشتر می‌توانید، افزونه ویکی‌پلاس را به این نرم‌افزار اضافه کرده و از راهنمای سفر ویکی‌پدیا نیز بهره ببرید.

Speed Tracker

Spped TrackerSpped Tracker

Speed Tracker، اسمارت‌فون یا تبلت شما را به یک رایانه مسافری تبدیل می‌کند. این اپلیکیشین به کمک GPS، سرعت فعلی شما را به سمت مقصد نمایش می‌دهد. Speed Tracker، آمار و اطلاعات سفر و مسافت‌های پیموده شده و پیشرو را ثبت می‌کند. به کمک Speed Tracker می‌توانید برای بازگشت خود بهتر برنامه‌ریزی کنید.

امیدواریم این اپلیکیشن‌ها برای شما مفید باشند. اگر برای دانلود کردن اپلیکیشن‌ها از گوگل‌پلی، با مشکل مواجه شده‌اید، به مقاله «ساده‌ترین روش دانلود نرم‌افزار‌های اندروید از گوگل پلی برای کاربران ایرانی» مراجعه نمایید.

تجربه کاربری خود را درباره این اپلیکیشن‌ها با دوستانتان به اشتراک بگذارید. آیا نمونه‌های مشابه دیگری می‌شناسید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده