اپلیکیشن‌هایی برای همه: نرم‌افزارهای کاربردی

اپلیکیشن‌هایی برای همه: نرم‌افزارهای کاربردی

اگر می‌خواهید از حداکثر توان تلفن‌هوشمند خود بهره ببرید، نصب اپلیکیشن‌های مختلف بر روی آن ضروری است. البته ممکن است یافتن اپلیکیشن‌های خوب، کار آسانی نباشد و امتحان کردن اپلیکیشن‌های زیادی را بطلبد. در ادامه با ۵ اپلیکیشن کاربردی (Productivity) پیشنهادی ما آشنا خواهید شد که امیدواریم برای شما کاربردی و مفید باشند. با زومیت همراه باشید.

برای راحتی کار، اپلیکیشن‌ها را بر اساس موضوع دسته‌بندی نموده‌ و در هر مقاله به یکی از موضوعات خواهیم پرداخت. پیشتر در سه مقاله‌ تحت عناوین «اپلیکیشن‌هایی برای همه: خبرخوان‌ها» و «اپلیکیشن‌هایی برای همه: ویرایشگر تصاویر» و «اپلیکیشن‌هایی برای همه: ابزارهای کاربردی» به ۱۵ اپلیکیشن مختلف اشاره شد. در این قسمت، با اپلیکیشن‌های کاربردی (Productivity Applications) آشنا خواهیم شد.

Evernote

Evernote-02Evernote-01

اورنوت، از آن برنامه‌هایی است که هر چه بیشتر از آن استفاده کنید، بیشتر به آن نیازمند می‌شوید. Evernote، در حقیقت یک پلت‌فرم یادداشت‌برداری است اما وجود بعضی ویژگی‌ها و امکانات، آنرا به چیزی فراتر از یک اپلیکیشن نوت‌برداری ساده تبدیل می‌کند. برای مثال، OCR سمت‌سرور (Server-Side) این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد در عکس‌های آپلود شده به دنبال متن خاصی بگردید. امکان به اشتراک‌گذاری فایل‌ها با دوستان و همکاران و همچنین پلاگین مرور حساب کاربری در دسکتاپ بعضی از ویژگی‌های این سرویس محسوب می‌شود.

Pages

Pages-02Pages-01

نرم‌افزارهای پردازشگر متن در تبلت و تلفن‌همراه، به علت برخورداری که امکانات نه چندان کافی معمولاً هیچ فایده‌ای ندارند. اما در این مورد، Pages یک استثناء محسوب می‌شود. مجموعه‌ای از فونت‌ها و رنگ‌بندی‌های متنوع در کنار تعداد زیادی قالب، همگام‌سازی خودکار با آی‌کلاد و سازگاری با همه دستگاه‌های اپل، Pages را به نرم‌افزاری فوق‌العاده تبدیل می‌کند.

Sherpa Beta Personal Assistant

Sherpa-02Sherpa-01

اگر نمی‌تواند یک دستیار شخصی واقعی به خدمت بگیرید، Sherpa بهترین گزینه پیش روی شما است. به کمک Sherpa، دستگاه اندرویدی شما به مرکز کنترلی برای مدیریت کارهای شامل تبدیل خواهد شد. این اپلیکیشن، همانند سرویس Google Now، تلاش می‌کند، با توجه به داده‌هایی که وارد کرده‌اید، اطلاعات بعدی شما را پیش‌بینی کند. با این تفاوت که بر خلاف Google Now، اپلیکیشن Sherpa، به منابع اینترنتی زیادتری دسترسی دارد.

Any.Do

AnyDo-02AnyDo-01

اپلیکیشن Any.Do به لطف برخورداری از رابط‌کاربری ساده و امکانات مدیریتی پیشرفته، می‌تواند به بی‌نظم‌ترین لیست‌ها هم سر و سامان ببخشد. وظایف و کارها که به کمک صفحه‌کلید یا صدای کاربر در برنامه تعریف می‌شوند، قابل مرتب‌سازی بر اساس تاریخ و نوع وظیفه (شخصی یا اداری) هستند و در پایان، سیستم یادآوری بر مبنای زمان و موقعیت، کاربری Any.Do را بیش از پیش می‌کند.

Splashtop 2 - Remote Desktop

Splashtop-02Splashtop-01

در میانه‌های یک جلسه‌ کاری مهم و سرنوشت‌ساز، متوجه می‌شوید یکی از فایل‌های ضروری خود را فراموش کرده‌اید. اینجا است که از داشتن اپلیکیشن Splashtop بر روی دستگاه خود خوشحال می‌شوید. به کمک این اپلیکیشن می‌توانید از راه دور (Remote) به رایانه خود متصل شده و فایل‌های مورد نظرتان را دریافت کنید. Splashtop از رایانه‌های مک و ویندوزی پشتیبانی کرده و سرعت انتقال بسیار خوبی دارد. به طوری که به کمک آن قادر به انتقال فایل‌های ویدئویی نیز هستید.

امیدواریم این اپلیکیشن‌ها برای شما مفید باشند. تجربه کاربری خود را درباره این اپلیکیشن‌ها با دوستانتان به اشتراک بگذارید. آیا اپلیکیشن‌های کاربردی دیگری می‌شناسید؟

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده