با هوش مصنوعی جدید گوگل، اشتباهات گرامری را به فراموشی بسپارید

پنج‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گوشی پیکسل در دست در حال تایپ کردن
نسخه‌ی بتای جدید جی‌بورد شامل ابزاری است که با اتکا بر هوش مصنوعی، اشتباهات املایی و گرامری جمله‌ها را رفع می‌کند.
تبلیغات

گوگل از ماه‌ها قبل، کار روی انواع ابزارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی را شروع کرده است. جدیدترین هوش مصنوعی این شرکت که به نسخه‌ی بتای جی‌بورد (Gboard) اضافه شده است،‌ اشتباهات گرامری را رفع می‌کند.

بر اساس گزارش 9to5Google، گزینه‌ی جدیدی به نام Proofread به نسخه‌ی ۱۳٫۴ جی‌بورد اضافه شده است. این نسخه فعلا در فاز بتا به سر می‌برد.

با فعال‌سازی Proofread، پنجره‌ی شناور جدیدی روی صفحه ظاهر می‌شود که نحوه‌ی کار این ابزار را توضیح می‌دهد. Proofread جملات تایپ‌شده را پردازش می‌کند و سراغ شناسایی اشتباهات املایی و گرامری می‌رود و پیشنهادهایی برای رفع اشتباهات به‌نمایش درمی‌آورد. گزینه‌ی Fix it به شما امکان می‌دهد که هرگونه اشتباه املایی و گرامری را به‌صورت خودکار رفع کنید.

اگر با ابزار Grammarly کار کرده باشید، Proofread جی‌بورد برایتان آشنا به‌نظر می‌رسد. گوگل عملاً با Proofread نسخه‌ی اختصاصی Grammarly را توسعه داده است. در پنجره‌ی شناور اولیه‌ی Proofread گفته می‌شود هر متنی که بنویسید در دسترس گوگل قرار می‌گیرد. بدون ارسال به سرورهای گوگل، امکان ویرایش متن وجود ندارد.

جی‌بورد همین‌حالا ابزاری برای ویرایش اشتباهات املایی دارد، اما Proofread پیشرفته‌تر است. فعلاً مشخص نیست که Proofread چه زمانی به‌صورت عمومی در دسترس کاربران جی‌بورد قرار می‌گیرد. اولین اشاره‌ها به عبارت Proofread ماه گذشته در کد منبع نسخه‌ی بتای جی‌بورد ۱۳٫۳ دیده شده بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات