زوم‌اپ: Merriam-Webster؛ دیکشنری کارآمد انگلیسی به انگلیسی

زوم‌اپ: Merriam-Webster؛ دیکشنری کارآمد انگلیسی به انگلیسی

اپلیکیشن Merriam-Webster دیکشنری انگلیسی بسیار کاربردی است که امکانات جالبی نیز دارد.

اپلیکیشن Merriam-Webster برای سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید عرضه شده است و در اپ‌استور و گوگل‌پلی به‌ترتیب امتیاز ۴.۷ و ۴.۶ را از کابران دریافت کرده است. همچنین، در گوگل پلی‌بیش از ۱۰ میلیون بار نصب شده است. در این قسمت از زوم‌اپ، این اپلیکیشن دیکشنری پرکاربرد را معرفی خواهیم کرد.

ترجمه‌ی لغات

مهم‌ترین هدف هر دیکشنری ترجمه‌ی لغات است که اپلیکیشن Merriam-Webster دراین‌زمینه عملکرد مناسبی دارد. در وسط صفحه‌ی اصلی، قسمت جست‌وجو را می‌بینید که با انتخاب آن می‌توانید کلمه‌ی دلخواه را تایپ کنید و با انتخاب گزینه‌ی Dictionary، معنای آن یا با انتخاب گزینه‌ی Thesaurus، کلمات مرتبط با آن را مشاهده کنید. همچنین با انتخاب آیکون میکروفون در بالا سمت راست صفحه‌ی اصلی و بیان واژه‌ی مدنظرتان، آن را بیابید؛ حتی اگر املایش را درست نمی‌دانید. علاوه‌براین در منو که با دکمه‌ی بالا سمت چپ صفحه بازمی‌شود، به کلماتی که اخیرا جست‌وجو کرده‌اید و امکانات دیگر برنامه دسترسی خواهید داشت.

Merriam Webster
Merriam Webster
Merriam Webster

در صفحه‌ی هر کلمه در حالت Dictionary نیز، تلفظ و معنی کلمه، مثال‌های کاربرد در جمله، مبدأ و کلمات هم‌معنی‌اش را می‌بینید. با انتخاب قسمت Thesaurus در پایین صفحه، کلمات مترادف و متضاد و مرتبط آن نمایش داده می‌شود. همچنین با انتخاب هرکدام از کلمات نمایش‌داده‌شده، به صفحه‌ی آن کلمه منتقل می‌شوید.

Merriam Webster
Merriam Webster
Merriam Webster

ویژگی مهم این برنامه آن است که همه‌ی این قابلیت‌ها، به‌جز امکان جست‌وجوی صوتی، در حالت آفلاین نیز در دسترس هستند. علاوه‌براین، می‌توانید واژه‌های دلخواه را به بخش علاقه‌مندی‌هایتان اضافه کنید یا با دیگران به‌اشتراک بگذارید.

کلمه‌ی روز

در صفحه‌ی اصلی زیر قسمت جست‌وجو، کارت وسط نشان‌دهنده‌ی کلمه‌ی روز (Word of the Day) است. این، یکی از ویژگی‌های جالب این برنامه است که ازطریق آن می‌توانید هرروز یک واژه‌ی جدید را با توضیحات مفید این دیکشنری درباره‌اش یاد بگیرید. همچنین با انتخاب بخش کلمه‌ی روز از منو، به آرشیو کلمات هرروز دسترسی خواهید داشت و در صفحه‌ی هر کلمه با کشیدن صفحه به چپ یا راست، کلمات روزهای قبل یا بعد نمایش داده می‌شوند.

Merriam Webster
Merriam Webster

کاربران iOS نیز می‌توانند با افزودن میان‌بر سیری، از این دستیار دیجیتال بخواهند کلمه‌ی روز را نمایش دهد. همچنین، این اپلیکیشن از ویجتی نیز برای این سیستم‌عامل به‌منظور مشاهده‌ی واژه‌ی روز برخوردار است.

Merriam Webster
Merriam Webster
Merriam Webster

بازی‌ها

جالب‌ترین قسمت این برنامه، بخش بازی‌ها است. این بازی‌ها همان کوییز یا آزمون‌های کوتاهی هستند که در آن، وقت محدودی برای پاسخ‌گویی به پرسش‌های مرتبط با معنی کلمات خواهید داشت و باتوجه‌به صحیح‌بودن پاسخ و سرعت‌عمل، امتیاز کسب می‌کنید و در پایان، می‌توانید عملکرد خود را ارزیابی کنید. این ویژگی در ترغیب به یادگیری بهتر مؤثر است. این کوییزها در دو دسته‌ی هفتگی و کلمات موجود هستند. کوییز این هفته و کوییزهای کلمات از صفحه‌ی اصلی دردسترس هستند و از قسمت Games در منو نیز، می‌توانید همه‌ی بازی‌ها را بیابید.

Merriam Webster
Merriam Webster
Merriam Webster

کوییزهای هفتگی درباره‌ی موضوعات مختلف هستند و کوییزهای کلمات شامل سه حوزه‌ی معنی کلمات و سؤالات درست‌وغلط و سؤالات تصویری در سختی‌های مختلف هستند. برای بازکردن قسمت‌های سخت‌تر، باید در قسمت‌های قبلی امتیاز کافی کسب کنید.

Merriam Webster
Merriam Webster
Merriam Webster

درمجموع، این اپلیکیشن دیکشنری انگلیسی‌به‌انگلیسی کاملی است و همه‌ی امکاناتش رایگان هستند. افزون‌براین، تبلیغات اپلیکیشن نیز چندان آزاردهنده نیستند؛ اما می‌توانید با پرداخت سالیانه ۱.۹۹ دلار از دست آن‌ها خلاص شوید.

امیدواریم این اپلیکیشن برایتان مفید باشد. دیدگاه خود را درباره‌ی Merriam-Webster با ما و دیگر کاربران زومیت به‌اشتراک بگذارید.

نکات مثبت

  • ترجمه‌ی سریع لغات
  • بخش کلمات مرتبط
  • امکان استفاده‌ی آفلاین
  • کلمه‌ی روز و میانبر سیری و ویجت آن در iOS
  • کوییزها

نکات منفی

  • چند اشکال نرم‌افزاری جزئی
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده