زوم‌اپ: اپلیکیشن هایی برای پیگیری مرسوله های پستی در موبایل

زوم‌اپ: اپلیکیشن هایی برای پیگیری مرسوله های پستی در موبایل

«پیگیری مرسولات پستی» و «همراه پست» اپلیکیشن‌هایی کاربردی برای گوشی‌های ویندوزفون و اندروید هستند که به کاربران امکان پیگیری کردن سفارشات پستی خود را به آسان ترین شکل ممکن می دهند. با زوم‌اپ همراه باشید.

به لطف گسترش بستر اینترنت در سرتاسر کشور، یکی از مواردی که این روزها فعالیت آن به شدت اوج گرفته، فروش اینترنتی محصولات است که این موضوع هم در وب سایت‌های مختلف، و هم در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام به شدت دیده می شود و با استقبال بالای کاربران نیز مواجه شده است. اگر گذرتان به این وب سایت‌ها یا صفحه‌ها افتاده باشد حتما مشاهده کرده اید که روش ارسال محصولات در اکثر آن ها، به کمک پست انجام می شود و درواقع تمام کاربرانی که از استانی به جز استان فروشنده تقاضای خرید محصولی را دارند، چاره ای به جز اتخاب روش پستی ندارند. خوشبختانه اداره‌ی پست و سرویس پستی در ایران پشرفت چشمگیر و قابل تقدیری در وفق دادن خود با دنیای اینترنت داشته و به لطف برنامه ریزی‌ها و پیگیری‌های دقیق این سازمان، بسته‌ی ارسالی شده مرتبا زیر نظر خواهد بود. به این معنا که بسته‌ی شما بعد از ارسال توسط فروشنده، به صورت منظم قابل پیگیری بوده و موقعیت مکانی آن در وب سایت پست ایران قابل مشاهده است. در این مطلب به معرفی اپلیکیشن‌هایی برای پلت فرم اندروید و ویندوزفون خواهیم پرداخت که به کمک آن ها، می توانید درگاه سایت پست را به طور مستقیم و ساده ای در گوشی خود در اختیار داشته باشید و بدون مراجعه به وب سایت شرکت پست، از وضعیت بسته‌ی خود آگاه شوید.

post12jpg

شما با وارد کردن کد پیگیری محصولات پستی خود در سامانه‌ی آنلاین شرکت پست و همچنین اپلیکیشن‌های معرفی شده، می توانید وضعیت بسته‌ی خود را به طور دقیق مشاهده کنید. برای مثال فرض کنید که ساکن تهران هستید و از فروشگاهی که در بندرعباس وجود دارد یک محصول را خریداری کرده اید. مامورین پست به محض تحویل بسته از فروشنده، وضعیت آن را به صورت "تحویل گرفته شده" در دیتابیس آنلاین خود ثبت می کنند و به محض ارسال به سمت تهران، وضعیت جدیدی با مضمون ارسال شده برای محصول شما به ثبت خواهد رسید. بعد از رسیدن این مرسوله به تهران، وضعیت مکانی بسته‌ی شما به تهران و به محض تحویل به مامور پست نیز موقعیت بسته‌ی شما به "ارسال شده" تغییر پیدا خواهد کرد که البته جزئیات ثبت شده برای وضعیت مرسولات بسیار دقیق تر و ریز تر خواهد بود که برای این مقاله، تنها به موارد اصلی بسنده کردیم. اگر شما نیز خریدهای پستی زیادی انجام می دهید می توانید با نصب این اپلیکیشن ها، محصولات خریداری شده‌ی خود را پیگیری کنید.

دانلود نسخه ی اندرویدی  |  دانلود نسخه ی ویندوزفونی

اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir با ما در میان بگذارید.
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده