AMD به حمله هکری واکنش نشان داد: «تأثیر عمده‌ای روی ما نمی‌گذارد»

پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو AMD در جلو یک ساختمان شیشه‌ای
AMD در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله‌ی هکری اخیر به این شرکت، خسارت بسیار محدودی داشته است.
تبلیغات

AMD پس از بررسی ادعاهایی مبنی‌بر نفوذ هکرها به شبکه‌ی داخلی خود، در بیانیه‌ای به بلومبرگ اعلام کرد که هکرها به حجم محدودی از اطلاعات دست یافته‌اند، میزان خسارت بسیار محدود بوده است و تاثیر عمده‌ای روی فعالیت تیم قرمز نمی‌گذارد.

اولین گزارش‌های نفوذ گروه هکری Intelbroker به AMD در ۱۸ ژوئن (۲۹ خرداد) از سوی خود مهاجمین منتشر شد. یکی از هکرها در آن زمان ادعا کرده بود که به اطلاعاتی از جمله نقشه‌ی راه محصولات آینده، اطلاعات مشتریان و جزئیات کارمندان دست یافته است. تیم قرمز مدتی بعد ادعا را تأیید کرد و گفت که آن را بررسی می‌کند.

AMD در بیانیه‌اش مستقیماً ادعاهای مربوط‌به وجود اطلاعات مشتریان و کارمندان در داده‌های سرقت‌شده را رد نمی‌کند؛ اما سرقت بخشی از اطلاعات را تأیید کرده است. مشخص نیست این اطلاعات تا چه حد برای AMD حیاتی بوده‌اند.

سخنگوی AMD می‌گوید: «بر اساس تحقیقات، حجم محدودی از اطلاعات مربوط‌به سیستم‌های مورد استفاده برای مونتاژ برخی از محصولات AMD ... در دسترس قرار گرفته‌ است.»

گروه هکری Intelbroker در گذشته حملات سایبری بزرگی انجام داده بود. این گروه قبلاً به شبکه‌های داخلی فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس نفوذ و اطلاعات شخصی و لیست مسافران را منتشر کرده بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات