استیکینگ تتر در کیف پول من

دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰
مطالعه 7 دقیقه
کیف پول
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
آیا استیکینگ تتر امکان‌پذیر است؟! با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی استیکینگ تتر و نکات مهم موجود در پیرامون آن بپردازیم.
تبلیغات

اگر مطالعاتی در زمینه شیوه‌های کسب درآمد از دنیای کریپتوکارنسی داشته باشید، مطمئناً می‌دانید که استیک کردن (Staking) رمزارزها یا به بیان ساده‌تر سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال یکی از بهترین شیوه‌های کسب درآمد از دارایی‌های رمزارزی است که در مقایسه با ترید و معامله ارزهای دیجیتالی ریسک کمتری دارد. کاربران به هنگام سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال خود، در پایان دوره استیکینگ، رمزارزی از همان نوع به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. تتر نیز رمزارزی است که هر واحد از آن همواره دارای ارزش 1 دلار آمریکاست و با توجه به نرخ بالای دلار در ایران، استیک نمودن تتر یعنی کسب دلارهای بیشتر آن هم بدون زحمت! اما سوال اصلی اینجاست که آیا استیکینگ تتر امکان‌پذیر است؟! با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی استیکینگ تتر و نکات مهم موجود در پیرامون آن بپردازیم.

استیکینگ تتر به زبان ساده

اصطلاح استیکینگ تتر از دو جز «تتر» و «استیکینگ» شکل گرفته است؛ تتر (USDT) محبوب‌ترین استیبل کوین بازار ارز دیجیتال بوده که سال‌هاست امتحان خود را پس داده و در بحرانی‌ترین شرایط بازار رمزارزی نیز ارزش خود را حفظ کرده است. علت ثابت بودن ارزش تتر به این موضوع مربوط می‌شود که بنیاد Tether Limited در ازای عرضه هر واحد تتر، 1 دلار را در صندوق ذخیره قفل می‌کند و به دلیل شفافیت مالی بالا نیز توانسته است اعتماد کلیه کاربران بازار کریپتو در سرتاسر دنیا را جلب نماید.

در سوی دیگر ماجرا استیکینگ قرار دارد، احتمالاً تاکنون نام استیکینگ را شنیده و چه بسا با سرچ عباراتی همچون استیکینگ چیست؟ در موتور جستجوی گوگل به سراغ تحقیق درباره این روش خاص کسب درآمد از دنیای کریپتو رفته باشید. استیکینگ (Crypto Staking) در اصل فرآیندی بوده که در آن رمزارزها در یک شبکه بلاکچینی قفل شده و مالکان این رمزارزها در ازای قفل نمودن این توکن‌ها در یک بازه زمانی مشخص، توکن‌های جدیدی را به عنوان سود دریافت می‌کنند؛ این موضوع شباهت بسیار زیادی به سپرده‌های مدت‌دار بانک‌ها دارد که مثلاً شما سرمایه خود را برای یک مدت 12 ماهه در بانکی سپرده‌گذاری کرده و در ازای انجام چنین کاری سود 25 درصدی دریافت می‌کنید.

در دیدگاه سنتی، استیکینگ صرفاً برای آن دسته از رمزارزهایی در دسترس بود که از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) به جای ماینینگ و اثبات کار (PoS) بهره می‌برند؛ اما در حال حاضر و با ورود برخی صرافی‌ها به حوزه استیکینگ ارز دیجیتال، این موضوع تغییر یافته و در رمزارزهایی همچون تتر که قابلیت ماین ندارند نیز شاهد استیکینگ هستیم.

فرآیند استیکینگ تتر به چه صورت است؟

برای استیک نمودن تتر طبیعتاً باید مقداری ارز تتر در کیف پول رمزارزی خود داشته باشید و در صورتی که تتر ندارید، حتماً پیش از شروع فرآیند نسبت به خرید تتر و افزایش اعتبار تتری کیف پول خود اقدام کنید. در قدم بعدی باید به سراغ یک پلتفرم استیکینگ نظیر کیف پول من بروید که از آیتم استیکینگ تتر پشتیبانی می‌کند. البته لازم به ذکر است که به هنگام انتخاب پلتفرم استیکینگ توجه به نکاتی همچون میزان امنیت پلتفرم، نرخ سود، تاریخچه فعالیتی و اعتبار پلتفرم، شرایط قفل شدن و مواردی از این دست را فراموش نکنید.

پس از انتخاب پلتفرم مورد نظر باید به سراغ انتقال تترهای موجود در کیف پول خود به این پلتفرم استیکینگ بروید. به هنگامی که انتقال تترها به پلتفرم تمام شد، نوبت به استیک کردن تترها می‌رسد. در این مرحله باید مقدار تتری که قصد استیک نمودن آن‌ها را دارید به دقت مشخص و مدت زمان قفل شدن آن‌ها را تعیین کنید؛ در نهایت بار دیگر اطلاعات وارده را بررسی کرده و شروع استیکینگ تتر را تائید نهایی کنید. پس از گذشت مدت زمان قفل شدن تترها، سود شما به تتر همراه با تترهای قفل شده در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نکات کلیدی در استیکینگ تتر

کیف پول

برای آن که بتوانید تجربه موفقی از استیکینگ تتر برای خود رقم زده و سود خوبی را دریافت کنید، لازم است پیش از ورود به این وادی به چند نکته کلیدی توجه کافی داشته باشید که این نکات به شرح زیر هستند:

  •   دقت در انتخاب پلتفرم استیکینگ: اولین و مهم‌ترین نکته، انتخاب یک پلتفرم استیکینگ مطمئن، قابل اعتماد و امن است. بررسی سطح امنیت پلتفرم، اقدامات احتیاطی که برای محافظت از توکن‌ها در نظر گرفته و این که چه سیاست‌های حریم خصوصی را دنبال می‌کند، بسیار حائز اهمیت است. بررسی سابقه فعالیتی مجموعه مورد نظر نیز می‌تواند بسیاری از حقایق را برای شما روشن نماید.
  • میزان سود مورد نظر: شما به عنوان یک سرمایه‌گذار باید تعیین کنید که آیا استیکینگ تتر می‌تواند شما را به سود مدنظرتان برساند یا خیر! هر یک از پلتفرم‌ها نرخ سودآوری متفاوتی برای تتر در نظر گرفته‌اند و طبیعتاً اگر نگاهی مقایسه‌ای به پلتفرم‌ها نداشته باشید، ممکن است در بحث سود کسب شده با ضرر و زیان‌هایی مواجه باشید. به طور کلی، برخی از پلتفرم‌های استیکینگ متناسب با سیاست‌های مالی خود نرخ ثابتی را برای سوددهی در نظر گرفته‌اند و برخی دیگر از نرخ متغییر تبعیت می‌کنند. در نتیجه توجه به درصد سود دریافتی را فراموش نکنید.
  • زمان قفل شدن و ریسک قیمت: زمان قفل شدن دارایی‌ها در پلتفرم‌های استیکینگ عموماً در اختیار خود کاربران قرار دارد و این خود سرمایه‌گذاران هستند که مشخص می‌کنند دارایی دیجیتالی آن‌ها چه مدت زمان قفل باشد (مثلاً 3 ماه، 6 ماه یا بیشتر!)؛ اما حداقل زمان قفل شدن از سوی پلتفرم تعیین می‌گردد و طبیعتاً باید به این موضوع دقت داشته باشید تا مطمئن شوید که این بازه قفل شدن با برنامه‌های شما همخوانی دارد یا خیر. در ارتباط با ریسک قیمتی نیز از آنجایی که تتر جزو پایدارترین استیبل کوین‌های موجود در بازار است و ارزش آن از 1 دلار بالاتر یا پایین‌تر نمی‌رود، مشکلی از بابت ریسک قیمت نخواهید داشت و این موضوع برای رمزارزهای دیگری همچون اتریوم است.

چرا استیکینگ تتر به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است؟

علت محبوبیت استیکینگ تتر را می‌توان در مزایایی جستجو کرد که شخص به هنگام ورود به این حوزه از آن‌ها بهره‌مند می‌شود. این که کاربری بدون آن که استرس انجام تحلیل‌ها و معاملات رمزارزی را تحمل نماید به سود خوبی دست پیدا می‌کند، اولین و مهم‌ترین مزیتی است که استیکینگ تتر دارد. در واقع در استیکینگ تتر شما بدون انجام هیچ کار دشواری، تترهای خود را بیشتر می‌کنید! جالب است بدانید که نرخ سود استیکینگ تتر در پلتفرم‌های مختلف نیز رقم قابل توجهی بوده و بسیاری از پلتفرم‌ها سودی مابین 5 تا 15 درصد برای استیک نمودن تترها در نظر گرفته‌اند.

از سوی دیگر شما با انجام این کار به امنیت شبکه بلاکچین تتر نیز کمک می‌کنید که چنین امری به نفع تمامی اعضای جامعه تتر است و به افزایش اعتبار تتر می‌انجامد. ناگفته نماند که ثبات مهم‌ترین ویژگی تتر بوده و با استیک نمودن تتر نیز هیچگاه نگرانی خاصی از بابت کاهش ارزش دلاری تتر نخواهید داشت؛ بلکه بالعکس به دلیل تورم موجود در ایران و بالا رفتن نرخ دلار در برابر ریال از این افزایش قیمت ریالی نیز سود کسب می‌کنید.

آیا امکان استیکینگ تتر در ایران وجود دارد؟

کیف پول

متاسفانه با توجه به وجود تحریم‌های مالی، کاربران ایرانی برای استیکینگ تتر در پلتفرم‌های خارجی با محدودیت‌های زیادی مواجه هستند و حتی بسیاری از پلتفرم‌ها بلافاصله پس از این که متوجه هویت ایرانی کاربری می‌شوند، حساب وی را بن و دارایی‌های موجود در آن را بلوکه می‌کنند که طبیعتاً چنین موضوعی ضررهای سنگینی را به چنین کاربرانی تحمیل می‌کند؛ اما نکته اصلی ماجرا به مشکلات مربوط به احراز هویت ایرانیان در پلتفرم‌های خارجی محدود نشده، بلکه مسئله تحریم‌ها تبادلات مالی بین‌المللی ایرانیان را نیز با مشکلات فراوانی مواجه ساخته که برداشت سود استیکینگ از پلتفرم‌های خارجی را تحت تاثیر قرار داده است.

البته این تمام ماجرا نبوده و خوشبختانه در حال حاضر با ورود صرافی‌های ایرانی معتبر نظیر کیف پول من به حوزه استیکینگ تتر این مشکل به طور کامل برطرف شده است. در صرافی کیف پول من شما می‌توانید به راحتی مراحل احراز هویت را پشت سر گذاشته و با استفاده از کارت‌های بانکی ایرانی خود نسبت به خرید تتر با ریال ایران اقدام کنید. پس از افزایش اعتبار تتری حساب کاربری خود نیز کافیست به بخش استیکینگ این صرافی مراجعه کرده و پس از مطالعه دقیق شرایط استیکینگ، میزان تتر و مدت زمان استیکینگ را آزادانه مشخص کنید.

در نهایت با کلیک بر روی تائید نهایی، تترهای شما در بلاکچین قفل شده و فرایند انباشت سود شروع می‌شود. سود حاصل از این فرآیند به صورت کاملاً خودکار محاسبه و به صورت تتر به حساب کاربران واریز می‌گردد. نکته جالب ماجرا نیز اینجاست که این سود به صورت ماهانه میان کاربران توزیع شده و عملاً فرد بدون آن که مبادله‌ای انجام داده باشد به درآمد ثابتی دست پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که استیکینگ تتر در صرافی کیف پول من از امنیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چراکه کلیه تراکنش‌ها در بلاکچین ثبت شده و قابل ردیابی است.

کیف پول من؛ معتبرترین صرافی ایرانی برای استیکینگ تتر

همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، استیکینگ تتر با توجه به ثبات قیمتی تتر بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته و به یکی از شیوه‌های جذاب کسب درآمد از دنیای کریپتوکارنسی تبدیل شده است. استیکینگ تتر به زبان ساده این است که شما 1 دلار دارید و با ورود به فرایند استیکینگ، این 1 دلار شما تبدیل به 2 دلار می‌شود و تنها کاری که باید انجام دهید این است که این 1 دلار را برای مدت زمان معینی در پلتفرم استیکینگ قفل کنید. با توجه به وجود تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌های تحریمی موجود، استفاده از خدمات صرافی ایرانی کیف پول من که از تحریم‌ها تبعیت نمی‌کند و دارای قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای کاربران ایرانی نیست، می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. فرقی نمی‌کند که قصد خرید و فروش ارز دیجیتال را داشته باشید یا بخواهید از خدمات استیکینگ استفاده کنید، کیف پول من به دلیل داشتن بستری امن می‌تواند پاسخگوی کلیه نیازهای شما باشد؛ پس همین حالا سری به مجموعه کیف پول من بزنید تا صحت ادعاهای ما برای شما ثابت گردد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات