DEGEN کاربران ایرانی کیف پول من را از دریافت ایردراپ محروم کرد

سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
کیف پول
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
با ما همراه باشید تا صحت و علت خبر محروم شدن کاربران ایرانی از ایردراپ DEGEN را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
تبلیغات

در سال 2024 میم کوین‌ها توانستند سهم بیشتری از بازار را از آن خود نمایند و پروژه‌های کامیونیتی‌محور میم کوین بیش از سال‌های گذشته توسعه پیدا کردند؛ ارز DEGEN نیز که در ژانویه 2024 با استاندارد ERC-20 راه‌اندازی شده است یکی از پروژه‌های رمزارزی جنجالی بود که بخاطر ایردراپ خاص خود بسیار مورد کاربران دنیای کریپتوکارنسی قرار گرفت. تیم توسعه‌دهنده پروژه لایه 3 DEGEN اعلام نمودند که رمزارز این پروژه در Farcaster کاربرد خواهد داشت و در اصل، DEGEN توکنی بوده برای اعطای پاداش به شرکت‌کنندگان در کانال Farcaster Degen! حال با گذشت مدت زمانی این پروژه رمزارزی خبر از محروم نمودن کاربران ایرانی از ایردراپ DEGEN داده است، با ما همراه باشید تا صحت و علت چنین خبری را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

نگاهی به ایردراپ DEGEN

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنیای کریپتو علاقه‌مند بوده و به دنبال دریافت ارز دیجیتال رایگان هستند، حتماً تاکنون نام اصطلاح ایردراپ را شنیده و عنوان ایردراپ چیست؟ را در موتور جستجوی گوگل خود سرچ کرده‌اید. ایردراپ‌ها در واقع راهی برای کسب ارز دیجیتال رایگان در دنیای رمزارزهای غیرمتمرکز هستند. همان طور که در مطالب مقدماتی فوق گفته شد، رمزارز DEGEN توکنی غیررسمی برای جامعه Farcaster بوده که بر پایه شبکه بلاکچین عمل می‌کند. خود این Farcaster نیز یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز پروتکل باز بوده که از مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم بهره می‌برد. در حال حاضر شبکه Farcaster برنامه‌های کاربردی متنوعی را من جمله Warpcast در خود جای داده است.

جالب است بدانید که خود این برنامه Warpcast که شباهت بسیار زیادی به ایکس (توئیتر سابق) دارد اولین جایی بود که DEGEN کار خود را از آن شروع کرد. رمزارز DEGEN که صرفاً یک میم کوین بود، در قدم اول و در مرحله راه‌اندازی ارز دیجیتال خود، به منظور جذب حمایت حداکثری اعضای جامعه، حدود 15 درصد از کل عرضه توکن‌های خویش را به اعضای کانال دگن فارکستر اهدا نمود. خبر جنجالی بعدی که حول این پروژه رمزارزی با پتانسیل رشد قیمتی بالا پخش شد، به تصمیم تیم توسعه‌دهنده این پروژه درباره توزیع 70 درصدی کل عرضه توکن DEGEN ارتباط داشت که از این طریق به دنبال تقویت اکوسیستم فارکستر بودند.

در ایردراپ DEGEN به آن دسته از کاربرانی که دارای تعامل بالا و پیج فعالی در Warpcast بودند، توکن‌های DEGEN پاداش داده می‌شد. این ایردراپ به این شکل برگزار گردید که هر کاربر در قدم اول، حداقل باید 10 هزار واحد از توکن DEGEN را در کیف پول متصل به Warpcast هولد و نگهداری می‌کرد. در مرحله بعدی نیز سایت این پروژه مقدار توکن معینی (tip allowance) را متناسب با فعالیت پیج به کاربر اعطا می‌کرد تا بتواند به سایر پیج‌های مفید و فعال هدیه (tip) دهد. در ادامه کار، کاربران در وب‌سایت DEGEN رتبه‌بندی شده و هر کاربر می‌توانست میزان توکن دریافتی خویش را در این سایت مشاهده نماید. روال دریافت توکن‌ها نیز به این صورت در نظر گرفته شده بود که در تاریخ 29 هر ماه میلادی توکن‌های خود را دریافت کرده و سپس به فروش رسانند.

محرومیت کاربران ایرانی از ایردراپ DEGEN

کیف پول

در روزگاری که ایردراپ ارز دیجیتال آن هم با ادعای تمرکززدایی در کنار سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها و خرید اتریوم بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است، متاسفانه بنا به گزارش کیف پول من، تیم توسعه‌دهنده DEGEN در تاریخ 22 آپریل و در یک اقدام غیرمنتظره حساب بسیاری از کاربران ایرانی فعال در شبکه اجتماعی Warpcast را بن و مسدود نمود! البته این پایان ماجرا نبود و در ادامه با صفر شدن point و Tip allowance این کاربران، آن‌ها به طور خودکار از رتبه‌بندی سایت نیز حذف شدند. ادعای اعضای این تیم در انجام چنین کاری این بود که این کاربران فعالیت ربات‌وار داشته و به دنبال آن بودند که با اسپم کردن، ایردراپ این پروژه را فارم نمایند!

این درحالیست که با نگاهی به کامیونیتی ایرانی فعال این پروژه در توئیتر به راحتی می‌توان متوجه فعالیت عادی و مفید این کاربران در پلتفرم Warpcast گردید. ناگفته نماند که جامعه ایرانی پروژه DEGEN نقش چشمگیری در رشد این پروژه کریپتویی داشته و این اقدام غیراخلاقی تیم توسعه‌دهنده DEGEN با انتقادات زیادی مواجه شده است.

مسئله تحریم‌ها در محدودیت کاربران ایرانی در بازار ارز دیجیتال

کیف پول

با وجود آن که دنیای کریپتوکارنسی با ادعای تمرکززدایی و فراهم نمودن بستری عادلانه برای کلیه کاربران در سرتاسر جهان در دسترسی به تجارت آزاد شکل گرفت؛ اما متاسفانه این بازار مالی جدید به دلیل وجود صرافی‌های متمرکز و بیم رویارویی پروژه‌های رمزارزی با تحریم‌های ایالات متحده، نسبت به کاربران ایرانی محتاطانه عمل می‌کنند. عناوینی همچون این که دیگر با IP ایران نمی‌توان در BingX فعالیت کرد، نگرانی از مسدود شدن دارایی‌های کاربران ایرانی توسط شرکت تتر، پایان کار معامله‌گران ایرانی در بایننس و در آخر نیز محروم کردن کاربران ایرانی از ایردراپ DEGEN، عناوین آشنایی بوده که صرفاً گویای بخشی از مشکلات تریدرهای ایرانی در پلتفرم‌های خارجی فعال در حوزه ارز دیجیتال هستند.

طبیعتاً اگر قصد فعالیت در دنیای کریپتو آن هم در شرایط تحریمی  فعلی را دارید، حتماً باید نکات امنیتی را به دقت رعایت کرده و از IPهای غیر ایرانی به منظور فعالیت در چنین بازاری استفاده کنید تا ایردراپ مورد نظر متوجه هویت ایرانی شما نگردد. در ارتباط با انجام معاملات رمزارزی و خرید و فروش ارز دیجیتال نیز بهترین گزینه برای کاربران ایرانی، استفاده از امکانات صرافی‌های معتبر ایرانی همچون صرافی کیف پول من است.

شاید جالب توجه باشد که بدانید این صرافی رمزارزی ایرانی به قدری پویاست که حتی در آن روزهای ابتدایی ظهور توکن DEGEN آیتم پیش خرید این ارز دیجیتال را بلافاصله در صرافی فعال نموده بود و این موضوع صرفاً برای DEGEN نبوده و در رمزارزهای دیگری همچون نات کوین نیز شاهد چنین امری هستیم.

بلاگ خبری کیف پول من؛ منبعی دست اول برای پیگیری اخبار دنیای کریپتو

ما در این مطلب تلاش نمودیم تا متناسب با گزارش تحلیلی بلاگ کیف پول من از خبر محرومیت کاربران ایرانی از شرکت در ایردراپ DEGEN، مطالب کلیدی این خبر را تحت پوشش قرار داده و در اختیار شما قرار دهیم. همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، متاسفانه تیم توسعه‌دهنده DEGEN در یک اقدام غیرمنتظر و غیراخلاقی حساب کاربری کاربران ایرانی را مسدود نمود و این کاربران را از لیست رتبه بندی اعطای پاداش ماهانه حذف کرد. طبیعتاً دسترسی به اخبار دست اول دنیای کریپتو می‌تواند در شرایط تحریمی فعلی کمک خوبی به کاربران ایرانی فعال در بازار ارز دیجیتال نماید و سرمایه آن‌ها را از شر چنین حوادث تلخ و ناگواری که بارها در تاریخ دنیای کریپتو تکرار شده است، در امان نگهدارد. اگر به دنبال آن هستید که پیش از سایر تریدرهای ایرانی به اخبار روز دنیای کریپتوکارنسی دسترسی پیدا کنید، کافیست سری به بلاگ خبری کیف پول من بزنید و هم از اخبار و هم از گزارش تحلیلی آن‌ها بهره ببرید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات