با حضور وزیران اقتصاد و کار صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی رونمایی شد

سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
آتیه مفید
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
با حضور وزیران اقتصاد و کار صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی رونمایی و با تأسیس صندوق بازنشستگی تکمیلی «آتیه مفید» موافقت اصولی شد.
تبلیغات

وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بورس موافقت اصولی سازمان بورس و اوراق بهادار را با تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی «آتیه مفید» به سبدگردان مفید اعطا کردند.

چهارشنبه، ۸ شهریور ۱۴۰۲، مراسم رونمایی «صندوق بازنشستگی تکمیلی» به میزبانی سازمان بورس و اوراق بهادار و با حضور احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، صولت مرتضوی، وزیر کار و رفاه اجتماعی، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و تعدادی از مدیران بازار سرمایه برگزار شد.

در این رویداد، موافقت اصولی تأسیس صندوق بازنشستگی تکمیلی «آتیه مفید» به سبدگردان مفید اعطا شد. همچنین، دو صندوق بازنشستگی تکمیلی شرکت‌های صبا تأمین و تأمین سرمایه خلیج‌فارس نیز موافقت اصولی را دریافت کردند.

این صندوق که قرار است به‌زودی فعالیت خود را آغاز کند، فرصت جدیدی پیش روی سازمان‌ها و شرکت‌ها و تمام مجموعه‌هایی است که می‌خواهند برای آینده کارکنان خود سرمایه‌گذاری کنند. صندوق آتیه مفید این فرصت را به کارکنان و حقوق‌بگیران می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری اندک ماهانه،‌ از سود مناسبی در زمان بازنشستگی بهره‌مند شوند.

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در مراسم رونمایی صندوق بازنشستگی تکمیلی گفت: «سرمایه‌گذاری غیرمستقیم صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی به‌نفع بازار و شرکت‌ها و درنهایت سرمایه‌گذاران آن‌ها است. این صندوق‌ها می‌توانند در اغلب حوزه‌ها رواج پیدا کنند.»

صولت مرتضوی، وزیر کار و رفاه اجتماعی، نیز در این مراسم اعلام کرد: «کارکنان به آتیه نیاز دارند و برای این منظور صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی راه‌اندازی شده است. افراد می‌توانند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند و از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند.»

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، هم در مراسم رونمایی صندوق بازنشستگی تکمیلی گفت: «بسیار افتخار می‌کنم که امروز یکی از محصولات آینده‌دار و اساسی بازار سرمایه را رونمایی می‌کنیم. صندوق بازنشستگی تکمیلی ابزاری است که برای تمامی ذی‌نفعان در میان‌مدت و بلندمدت برکات بسیار زیادی خواهد داشت.»

در این مراسم، علی‌رضا ناصرپور، عضو هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، تشریح کرد که صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی در سه نوع سهامی و سهامی شاخصی و صندوق‌در‌صندوق راه‌اندازی می‌شوند و سازمان بورس در حال پیگیری اعمال معافیت مالیاتی مبالغ سرمایه‌گذاری‌شده کارکنان در این صندوق‌ها است.

در این رویداد ابراهیم بازیان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی و علی‌اکبر ایرانشاهی، رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اعضای شورای عالی بورس نیز حضور داشتند و مزیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی تشریح شد.

صندوق «آتیه مفید» که در این مراسم مجوز گرفت، به‌دست سبدگردان مفید تأسیس خواهد شد. این سبدگردان ۱۷ سال سابقه فعالیت موفق در بازار سرمایه دارد و می‌تواند گزینــه مناسبی برای کارفرمایان و کارکنان در طرح‌های بازنشستگی تکمیلی باشد.

صنــدوق «آتیه مفید» ضمن ایجاد تنوع در ترکیب دارایی‌ها، سـعی می‌کند بازدهی مناسبی برای دوران بازنشسـتگی کسب کند. بـه‌عـلاوه، مدیریـت ریسـک در ایـن صنـدوق نقـش پررنگی دارد و تخصیص مناسب دارایی‌ها می‌تواند سرمایه را دربرابر نوسان‌های تورمــی و بــازار بــورس و طلا در دوره‌های مختلف محافظت کند.

ایــن صندوق همان‌طور‌که از عنوانش پیداست، جایگزین صندوق‌های بازنشستگی فعلی نخواهد بود و به‌عنوان صندوق بازنشستگی «تکمیلی» به‌منظور سرمایه‌گذاری مبالغ کسرشده از حقوق دریافتی کارکنان در بازار سرمایه فعالیت خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات