تعیین خط گرندپری مجارستان 2020؛ پول پوزیشن و رکوردشکنی همیلتون در بوداپست

شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
مرحله‌ی تعیین خط گرندپری مجارستان ۲۰۲۰ با پول پوزیشن لوئیس همیلتون از تیم مرسدس AMG پتروناس و جایگاه دومی و سومی والتری بوتاس و لنس استرول همراه بود.

پس از دورهای تمرینی، رانندگان فرمول یک ۲۰۲۰ برای تعیین خط در پیست هنگارورینگ بوداپست مجارستان به‌میدان رفتند که درنهایت، با پول پوزیشن لوئیس همیلتون از تیم AMG پتروناس همراه شد؛ درنتیجه، راننده‌ی انگلیسی مرسدس بنز فردا رقابت اصلی گرندپری فرمول یک مجارستان ۲۰۲۰ را از جایگاه نخست آغاز خواهد کرد. ناگفته نماند والتری بوتاس از مرسدس و لنس استرول از ریسینگ پوینت در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند و رانندگان تیم فراری نیز توانستند جایگاه پنجم و ششم را برای خط شروع مسابقه‌ی فردا کسب کنند.

تمرین اول با عملکرد چشمگیر لوئیس همیلتون و والتری بوتاس پایان یافت و در تمرین دوم نیز، سباستین فتل و والتری بوتاس عملکرد بهتری از دیگران از خود نشان دادند. تمرین سوم نیز که ساعاتی پیش به‌پایان رسید، با ثبت بهترین زمان رانندگان تیم مرسدس همراه شد.

مرحله‌ی اول تعیین خط فرمول یک مجارستان در حالی آغاز شد که تیم رانندگان تیم‌های ریسینگ پوینت و مک‌لارن فراتر از انتظار بودند. در این مرحله، کیمی رایکونن، آنتونیو جوویناتزی، رومن گروژان، دنیل کویات و کوین مگنوسن از راهیابی به مرحله‌ی دوم تعیین خط بازماندند. سرانجام در مرحله‌ی اول تعیین خط، سرجیو پرز و لنس استرول و لوئیس همیلتون در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند. 

دور دوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری فرمول یک ۲۰۲۰ با پیشتازی همیلتون و بوتاس و وشتاپن ادامه یافت؛ درحالی‌که نیکلاس لطیفی، استبان اُکُن، الکس آلبون، جورج راسل و دنیل ریکیاردو از راهیابی به مرحله‌ی سوم تعیین خط بازماندند. بدین‌ترتیب، رانندگان تیم‌های مرسدس، فراری، ردبول، آلفاتاوری، ریسینگ پوینت و مک‌لارن توانستند در مرحله‌ی پایانی تعیین خط حضور داشته باشند.

درنهایت، دور سوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری ۲۰۲۰ فرمول یک مجارستان با پیشتازی لوئیس همیلتون و ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۳/۴۴۷ ثانیه به‌پایان رسید. پس از همیلتون، والتری بوتاس با ۰/۱۰۷ ثانیه اختلاف در جایگاه دوم و لنس استرول با ۰/۹۳۰ اختلاف با نفر اول در جایگاه سوم تعیین خط گرندپری فرمول یک مجارستان ایستاد. سرجیو پرز، سباستین فتل، چارلز لکلرک، مکس وشتاپن، لندو نوریس، کارلوس ساینز و پیر گسلی نیز در جایگاه چهارم تا دهم قرار گرفتند. ناگفته نماند همیلتون توانست رکورد پیست هنگارورینگ را ارتقا دهد و به‌نام خود ثبت کند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود