پیش‌نویس تقویم مسابقات فرمول یک 2020 منتشر شد

پیش‌نویس تقویم مسابقات فرمول یک 2020 منتشر شد

پیش‌نویس تقویم مسابقات فرمول یک سال ۲۰۲۰ منتشر شد. مانند گذشته مسابقات از گرندپری استرالیا آغاز می‌شود و با جایزه‌بزرگ ابوظبی به‌پایان می‌رسد.

پیش‌نویس تقویم برگزاری مسابقات فرمول یک ۲۰۲۰ در حالی منتشر شد که فصل آینده از ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ (۱۵ مارس ۲۰۲۰) در استرالیا آغاز خواهد شد و در ۹ آذر ۱۳۹۹ (۲۹ نوامبر ۲۰۲۰) با جایزه بزرگ ابوظبی پایان خواهد یافت. این در حالی است که گرندپری آلمان حذف می‌شود؛ اما گرندپری ایتالیا که هنوز قراردادی امضا نکرده است، همچنان جای خود را حفظ می‌کند.

پیش‌از‌این تصور می‌شد این سری مسابقات قهرمانی با ۲۱ گرندپری در سال به کار خود ادامه دهد؛ اما تمدید یک‌ساله‌ی گرندپری اسپانیا باعث شد شاهد طولانی‌ترین تقویم فرمول یک باشیم. برنامه‌ی ۲۰۲۰ که شامل گرندپری ویتنام و بازگشت گرندپری هلندی در زندوورت است، استراحت چهارهفته‌ای در تابستان و ماه اوت را حفظ می‌کند.

Formula 1

چیس کری، مدیرعامل فرمول یک گفت:

امروز با افتخار پیش‌نویس تقویم ۲۰۲۰ فرمول یک را منتشر می‌کنیم. امسال سالی است که در آن، نقطه‌ی اوج مسابقات موتوراسپرت هفتادمین سالگرد خود را اولین‌بار با تقویم ۲۲ مسابقه‌ای جشن می‌گیرد. چنین اتفاقی برای ورزش ما بسیار مهم است و استراتژی بلندمدت ما را تأیید می‌کند. ازآنجاکه در سال ۲۰۱۷ وارد این ورزش شدیم، درباره‌ی توسعه‌ی شهرهای مقصد جدید صحبت کردیم تا جذابیت فرمول یک را گسترش دهیم و در‌عین‌حال، حضور خود را در اروپا به‌عنوان خانه‌ی سنتی این ورزش تحکیم بخشیم. فصل ۲۰۲۰ با رکورد ۲۲ گرندپری، حمایت همه‌جانبه‌ای از فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی (FIA) و همه‌ی تیم‌ها دریافت کرده است و کاملا اعتماد‌به‌نفس موجود در آینده‌ی ورزش ما را نشان می‌دهد.

2020 Formula 1 / فرمول یک 2020

مسابقه‌ی جدید ویتنام به‌عنوان سومین رویداد فصل پنجم آوریل برگزار می‌شود و افتتاحیه از استرالیا آغاز خواهد شد و با گرندپری بحرین در ماه مارس ادامه می‌یابد. اولین مسابقه فرمول یک در زندوورت هلند از سال ۱۹۸۵ تاکنون، قرار است در سوم مه برگزار شود و بخش اروپایی رقابت‌ها را آغاز کند؛ اگرچه این بخش با گرندپری آذربایجان و کانادا در ماه ژوئن تمام می‌شود.

مسابقه‌ی کانادا با رویداد پرچم‌دار مسابقات قهرمانی استقامت FIA، یعنی رقابت‌های ۲۴ ساعته لمان، هم‌زمان خواهد بود. از سال ۲۰۱۶ تاکنون، این اولین‌باری است که رقابت‌های کلاسیک فرانسوی با یکی از مسابقات جایزه بزرگ هم‌زمان می‌شود. تقویم ۲۰۲۰ فرمول یک منتظر تأیید شورای جهانی موتوراسپرت فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی (FIA) است. ناگفته نماند پیست ایتالیایی مونزا هنوز قراردادی برای سال آینده ندارد؛ اما طبق بیانیه‌ی فرمول یک، این قرارداد در حال نهایی‌شدن است.

جدول زمانی و تاریخ مسابقات فرمول یک ۲۰۲۰

نیم‌فصل اولنیم‌فصل دوم
کشورتاریخمحل برگزاریکشورتاریخمحل برگزاری
استرالیا۲۵ اسفند ۱۳۹۸ملبورنبلژیک۹ شهریور ۱۳۹۹اسپا
بحرین۳ فروردین ۱۳۹۹صخیرایتالیا۱۶ شهریور ۱۳۹۹مونزا
ویتنام۱۷ فروردین ۱۳۹۹هانویسنگاپور۳۰ شهریور ۱۳۹۹سنگاپور
چین۳۱ فروردین ۱۳۹۹شانگهایروسیه ۶ مهر ۱۳۹۹سوچی
هلند۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹زندوورتژاپن۲۰ مهر ۱۳۹۹سوزوکا
اسپانیا ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹بارسلوناآمریکا۴ آبان ۱۳۹۹کوتا
موناکو۴ خرداد ۱۳۹۹موناکومکزیک۱۱ آبان ۱۳۹۹مکزیکوسیتی
آذربایجان۱۸ خرداد ۱۳۹۹باکوبرزیل۲۵ آبان ۱۳۹۹اینترلاگوس
کانادا۲۵ خرداد ۱۳۹۹مونترالامارات ۹ آذر ۱۳۹۹یاس مارینا
فرانسه۸ تیر ۱۳۹۹پل ریکارد
اتریش۱۵ تیر ۱۳۹۹ردبول رینگ
انگلستان۲۹ تیر ۱۳۹۹سیلورستون
مجارستان۱۲ مرداد ۱۳۹۹هانگارورینگ

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده