تعیین خط گرندپری آلمان ۲۰۱۹؛ پول پوزیشن هملیتون و ناکامی فراری

تعیین خط گرندپری آلمان ۲۰۱۹؛ پول پوزیشن هملیتون و ناکامی فراری

دور تعیین خط گرندپری فرمول یک آلمان ۲۰۱۹ با پول پوزیشن لوئیس همیلتون از تیم مرسدس AMG به پایان رسید؛ مکس وشتاپن و والتری بوتاس هم، دوم و سوم شدند.

پس از ۳ دور تمرینی در پیست هاکن‌هایم، رانندگان تیم‌های حاضر در فرمول یک ۲۰۱۹ برای تعیین خط به میدان رفتند که با پیشتازی لوئیس همیلتون همراه شد. به این ترتیب راننده انگلیسی مرسدس بنز فردا رقابت اصلی گرندپری فرمول یک آلمان ۲۰۱۹ را از خط اول آغاز خواهد کرد. به‌دنبال همیلتون، مکس وشتاپن و والتری بوتاس از ردبول و مرسدس قرار گرفتند. در روز موفقیت مرسدس، تیم فراری اصلاً خوش شانس نبود و هر دو راننده‌ی این تیم با مشکل فنی مواجه شدند و فردا از خطوط انتهایی استارت خواهند زد.

2019 german Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک  آلمان

اولین تمرین در هاکن‌هایم با عملکرد خوب رانندگان تیم فراری پایان یافت؛ در تمرین دوم هم چارلز لکلرک و سباستین فتل عملکرد بهتری نسبت به سایر رانندگان داشتند. تمرین سوم که ساعاتی پیش به پایان رسید، با موفقیت چارلز لکلرک و مکس وشتاپن همراه شد، در حالی که فتل سوم بود تا امیدهای تیم فراری برای کسب خطوط اول و دوم بیشتر شود. درنهایت، مرحله‌ی تعیین خط برای راننده آلمانی فراری اصلاً خوب نبود و او موفق به ثبت هیچ زمانی نشد. مشکل توربوشارژر خودروی فتل که در لحظات قبل از تعیین خط مشاهده شد، باعث می‌شود تا فتل رقابت فردا را از خط آخر استارت بزند.

2019 german Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک  آلمان

مرحله اول تعیین خط فرمول یک با خروج سباستین فتل آلمانی، رابرت کوبیتسا، جورج راسل، الکس آلبون و لندو نوریس از جدول و باز ماندن از راهیابی به مرحله دوم تعیین خط ادامه یافت. در این دور لکلرک، وشتاپن و همیلتون از سه تیم صدرنشین در رده‌های اول تا سوم ایستادند.

2019 german Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک  آلمان

دور دوم مرحله تعیین خط گرندپری فرمول یک ۲۰۱۹ با پیشتازی همیلتون، لکلرک و گسلی ادامه یافت؛ در حالی که لنس استرول، دنیل کویات، دنیل ریکیاردو، کوین مگنوسن و آنتونیو جوویناتزی از راهیابی به مرحله سوم تعیین خط باز ماندند. به این ترتیب رانندگان تیم‌های مرسدس، فراری، ردبول، آلفارومئو، رنو، هاس، مک‌لارن و ریسینگ پوینت توانستند در مرحله‌ی پایانی تعیین خط حضور داشته باشند.

2019 german Grand Prix formula 1 / گرندپری فرمول یک  آلمان

در نهایت دور سوم مرحله تعیین خط گرندپری ۲۰۱۹ فرمول یک آلمان با پیشتازی لوئیس همیلتون از تیم مرسدس و ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۱/۷۶۷ ثانیه به پایان رسید. پس از همیلتون، راننده‌ی هلندی ردبول با ۰/۳۴۶ ثانیه اختلاف نسبت به همیلتون در جایگاه دوم ایستاد. پس از وشتاپن، والتری بوتاس با ۰/۳۶۲ اختلاف نسبت به پیشتاز در مکان سوم تعیین خط گرندپری فرمول یک آلمان ایستاد. پیر گسلی از ردبول، کیمی رایکونن از آلفا رومئو، رومن گروژان از هاس، کارلوس ساینز از مک‌لارن، سرجیو پرز از ریسینگ پوینت و نیکو هالکنبرگ از رنو در جایگاه چهارم تا نهم قرار گرفتند.

چارلز لکلرک که امید زیادی برای کسب خطوط ابتدایی مسابقه‌ی فردا داشت، به دلیل مشکل در سیستم سوخت‌رسانی در مرحله‌ی سوم تعیین خط نتوانست به رقابت ادامه دهد و هیچ زمانی ثبت نکرد. به این ترتیب لکلرک در رده‌ی دهم تعیین خط ایستاد تا فراری فردا کار دشواری برای رقابت با مرسدس بنز و ردبول در پیش داشته باشد. 

مرحله اصلی فرمول یک آلمان ۲۰۱۹، یک‌شنبه ۶ مرداد ماه ۹۸ از ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه به وقت تهران آغاز خواهد شد و احتمالاً‌ شبکه ورزش سیما نیز آن را به‌طور مستقیم پخش خواهد کرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده