پول پوزیشن سباستین فتل در تعیین خط فرمول یک کانادا ۲۰۱۹

پول پوزیشن سباستین فتل در تعیین خط فرمول یک کانادا  ۲۰۱۹

دور تعیین خط گرندپری فرمول یک کانادا ۲۰۱۹ با پول پوزیشن سباستین فتل از تیم فراری به پایان رسید؛ لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک، دوم و سوم شدند.

پس از ۳ دور تمرینی در پیست ژیل ویلنوا مونترال کانادا، رانندگان تیم‌های حاضر در مسابقات فرمول یک ۲۰۱۹ برای تعیین خط به میدان رفتند که با پیشتازی سباستین فتل از تیم فراری همراه شد. به این ترتیب فتل فردا رقابت اصلی گرندپری فرمول یک کانادا ۲۰۱۹ را از خط اول آغاز خواهد کرد. پس از فتل، لوئیس همیلتون از تیم مرسدس بنز و چارلز لکلرک از فراری قرار گرفتند.

Formula 1 2019 Canadian GP / فرمول یک کانادا

در دورهای تمرینی گرندپری کانادا، رانندگان فراری در مجموع عملکرد خوبی از خود نشان دادند و در دو تمرین آخر توانستند رده‌های اول و دوم را به دست بیاورند. همین موضوع باعث شد تا آن‌ها روحیه خوبی برای مرحله تعیین خط داشته باشند. مرحله اول تعیین خط فرمول یک کانادا با حذف روبرت کوبیکا، جورج راسل، لنس استرول، کیمی رایکونن و سرجیو پرز از جدول و باز ماندن از راهیابی به مرحله دوم تعیین خط ادامه یافت. 

Formula 1 2019 Canadian GP / فرمول یک کانادا

مرحله دوم تعیین خط گرندپری فرمول یک کانادا ۲۰۱۹ با پیشتازی رانندگان مرسدس بنز ادامه یافت. در این مرحله نیز رومن گروژان، الکساندر آلبون، آنتونیو جوویناتزی، دنیل کویات و مکش وشتاپن از راهیابی به مرحله سوم تعیین خط باز ماندند. کوین مگنوسن که در ثانیه‌های پایانی Q2 از حذف شدن در امان مانده بود، ناگهان با دیواره پیست برخورد کرد و از ثبت زمان در مرحله سوم تعیین خط کنار رفت تا مسابقه اصلی را از خط دهم آغاز کند. 

Formula 1 2019 Canadian GP / فرمول یک کانادا

مرحله سوم تعیین خط بدون حضور کوین مگنوسن آغاز شد و این سباستین فتل آلمانی بود که توانست بهترین زمان را به ثبت برساند. فتل با ثبت زمان ۱ دقیقه و ۱۰/۲۴۰ ثانیه توانست پول پوزیشن را از آن خود کند و لوئیس همیلتون با اختلاف ۰.۲۰۶ ثانیه به همراه چارلز لکلرک با اختلاف ۰.۶۸۰ ثانیه، جایگاه‌های بعدی را به دست آوردند. پس از لکلرک، رتبه‌های بعدی به دنیل ریکیاردو، پیر گسلی، والتری بوتاس، نیکو هالکنبرگ، لندو نوریس، کارلوس ساینز و کوین مگنوسن رسید. 

Formula 1 2019 Canadian GP / فرمول یک کانادا

مرحله اصلی فرمول یک کانادا ۲۰۱۹، یک‌شنبه ۱۹ خرداد ماه ۹۸ از ساعت ۲۲ و ۴۰ دقیقه به وقت تهران آغاز خواهد شد. به احتمال زیاد باتوجه‌به پخش مسابقات فوتبال اروپا و لیگ والیبال ملت‌ها، شبکه ورزش صدا و سیما این مسابقه را پوشش نخواهد داد. 

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده