مایکل شوماخر ۵۰ ساله شد

مایکل شوماخر ۵۰ ساله شد

در سالگرد پنجاه سالگی مایکل شوماخر، خانواده‌ی این قهرمان سابق فرمول یک از بهبود سلامتی و مراقبت خانگی او خبر دادند.

مایکل شوماخر (دیروز) به سن ۵۰ سالگی رسید و خانواده‌اش تلاش می‌کنند جزییات وضعیت سلامتی او را از رسانه‌ها مخفی کنند. هرچند که اخیراً رئیس سابق او در تیم فراری یعنی ژان تات، اعلام کرد که مسابقه جایزه بزرگ برزیل ۲۰۱۸ را با قهرمان ۷ دوره فرمول یک جهان تماشا کرده است. با وجود مخفی کردن جزییات وضعیت سلامتی مایکل شوماخر، همسرش کورینا می‌گوید که او در خانه‌ی خود در سوئیس تحت بهترین نوع مراقبت و توجه قرار دارد.

خانواده‌ی مایکل شوماخر پیش از سالگرد ۵۰ سالگی‌اش در ۱۳ دی ماه (۳ ژانویه) بیانیه‌ای منتشر کرد که از مراقبت ویژه از راننده‌ی بازنشسته‌ی مسابقات فرمول یک خبر می‌دهد. در این بیانیه که در رویترز و سایر رسانه‌ها منتشر شد، آمده است: 

شما می‌توانید مطمئن باشید که او در دست بهترین افراد قرار دارد و ما هر کاری که برای کمک به بهبود سلامتی او انجام می‌دهیم. لطفا درک کنید اگر ما به‌دلیل رعایت حال مایکل موضوع حساس سلامتی او را مخفی نگه می‌داریم. 

Michael Schumacher / مایکل شوماخر فرمول یک

شوماخر از روز ۸ دی ماه ۱۳۹۲ (اواخر سال ۲۰۱۳) هنگام اسکی در پیست مریبل در کوه‌های آلپ فرانسه، دچار حادثه شد. در این حادثه سر شوماخر به سنگ برخورد کرد و به شدت آسیب دید. پس از پایان عملیات نجات و بستری شدن به علت کما در بیمارستانی در گرنوبل، شوماخر برای مراقبت بهتر به خانه‌اش در سوئیس منتقل شد. هم‌اکنون اطلاعات دقیق درباره‌ی وضعیت سلامتی او فقط به دوستان و اعضای خانواده داده می‌شود.

بنیاد مایکل شوماخر برای جشن تولد ۵۰ سالگی او، اپلیکیشنی برای هر دو سیستم‌عامل iOS و اندروید و شامل یک موزه‌ی مجازی ارائه کرده است تا طرفداران قهرمان افسانه‌ای فرمول یک بتوانند از بهترین لحظات زندگی حرفه‌ای شوماخر لذت ببرند. علاوه‌بر این، موزه فراری در مارانلو نمایشگاهی ویژه از تصاویر سال‌های حضور او در تیم فرمول یک این شرکت برگزار خواهد کرد. مرسدس بنز نیز برخی از خودروهای مایکل شوماخر را در نمایشگاه خود در موزه‌ای در اشتوتگارت به نمایش می‌گذارد.

Michael Schumacher / مایکل شوماخر فرمول یک

مایکل شوماخر در دوران حرفه‌ای خود با فراری موفق به کسب پنج قهرمانی پیاپی در فرمول یک از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ شد. در طول سال‌های حضور در فرمول یک، شوماخر در ۳۰۸ مسابقه گرندپری شرکت کرد و ۹۱ پیروزی به دست آورد؛ شوماخر همچنین ۶۸ پول پوزیشن داشت و هفت قهرمانی جهان را با تیم‌های مختلف (دو عنوان قهرمانی با تیم بنتون در سال‌های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵، ۵ قهرمانی با فراری) کسب کرد. شوماخر در سال ۲۰۰۶ بازنشسته شد ولی دوباره با تیم مرسدس بنز در سال ۲۰۱۰ به فرمول یک بازگشت. او در سال ۲۰۱۲ فقط با کسب یک پیروزی در گرندپری فرمول یک، برای همیشه از مسابقات خداحافظی کرد. مایکل شوماخر در ۳ ژانویه ۱۹۶۹، در شهر کوچک هورث آلمان متولد شد. 

Michael Schumacher / مایکل شوماخر فرمول یک

توتو ولف، مدیر تیم مرسدس بنز AMG پتروناس درباره‌ی مایکل شوماخر می‌گوید:

او نه‌تنها رکوردی باورنکردنی به نام خود ثبت کرد (رکوردی که هنوز هم کسی موفق به شکستن آن نشده است)، بلکه دنیای ورزش را هم برای همیشه تغییر داد. او با عزم و اراده‌ی جدی خود، از تجارب مهندسی برای تمرینات فیزیکی بهره می‌گرفت و همیشه به‌دنبال بهبود عملکرد خود در پیست و یافتن روش‌های جدید بود. 

شوماخر جوان در سال ۱۹۹۰ به دنیای حرفه‌ای سرعت وارد شد و به تیم جوانان مرسدس بنز پیوست. شوماخر سپس در مسابقات خودروهای گروه C و DTM شروع به رقابت کرد و مسابقه آخر فصل در مسابقات اتومبیل‌رانی را پیروز شد. این اولین و تنها پیروزی مایکل شوماخر در مرسدس بود.

یک سال بعد شوماخر به فرمول یک ارتقای مرتبه داد و برای تیم جردن (Jordan) به رقابت پرداخت. بعد از آن به تیم بنتون (Benetton) آمد، در سال ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ به‌عنوان قهرمانی جهان دست یافت. در سال ۱۹۹۶، مایکل شوماخر به فراری پیوست و این زمانی بود که یکی از چشمگیرترین دوره‌ها در تاریخ فرمول یک آغاز شد. جایی که او پایه و اساس یکی از موفق‌ترین دوره‌های فرمول یک را تجربه کرد. شوماخر به مدت یک دهه با لباس قرمز رنگ فراری به میدان رفت و در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ به ۵ عنوان پیاپی قهرمانی رانندگان دست یافت؛ در سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ نیز ۶ بار با تیم فراری به‌عنوان قهرمانی تیمی فرمول یک مفتخر شد. او در پایان فصل ۲۰۰۶ از فرمول یک بازنشسته شد، اما با تقاضای مرسدس بنز، در سال ۲۰۱۰ به پیست بازگشت.

آرزوی هر طرفدار آلمانی این است که یک راننده آلمانی با تیم آلمانی در مسابقات جهانی فرمول یک قهرمان شود؛ اما این آرزویی بود که هیچ‌گاه به واقعیت نپیوست؛ زیرا شوماخر هیچ‌گاه نتوانست مقام قهرمانی برای مرسدس به همراه بیاورد، اما پایه‌ای برای موفقیت این تیم در آینده بنا کرد. 

Michael Schumacher / مایکل شوماخر فرمول یک

توتو ولف می‌گوید:

مایکل یکی از عوامل اصلی و بنیان‌گذار موفقیت تیم ما در پنج سال گذشته بوده است. راننده‌ی دیگری مانند او وجود ندارد و تجربه‌ی زیاد او در توسعه‌ی تیمی ما، بسیار تأثیرگذار است. او هنگامی که دوباره با مرسدس به فرمول یک بازگشت، نقش مهمی ایفا کرد و یکی از افرادی بود که پایه‌ای برای موفقیت‌های آینده‌ی ما گذاشت. ما برای همه‌ی چیزهایی که مایکل برای ما انجام داده است، از او بسیار سپاسگزاریم. امروز همه‌ی ما به شما احترام می‌گذاریم. تولدت مبارک، مایکل!

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده