خودروی فرمول E بی ام و iFE.18 رونمایی شد

خودروی فرمول E بی ام و iFE.18 رونمایی شد

مدل iFE.18 اولین خودروی مسابقه‌ای تمام برقی در تاریخ بی‌ام‌و محسوب می‌شود که برای شرکت در فصل پنجم مسابقات فرمول E طراحی شده است.

با نزدیک شدن به فصل پنجم مسابقات فرمول E، تیم‌ها و برندهای جدید از خودروهای تمام برقی خود برای این رقابت‌ها، پرده‌برداری خواهند کرد؛ بی‌ام‌و با مدل iFE.18 که اولین خودروی الکتریکی مسابقه‌ای خودروساز مونیخ است، به فرمول E وارد می‌شود.

BMW iFE.18 Formula E

آذر ماه سال جاری، بی‌ام‌و با iFE.18 به مسابقات فرمول E وارد می‌شود. بر اساس گفته‌های مهندسان این شرکت، iFE.18 بر اساس تجربه‌ی ساخت مدل i3 تولید شده است. کلاز فرولیف، عضو هیئت مدیره‌ی بی‌ام‌و در جریان رونمایی اولین خودروی مسابقه‌ای تمام برقی این برند، ضمن مهم دانستن مسابقات فرمول E، از نقش مهم این رقابت‌ها برای پیشرفت در فناوری و مهندسی خودروهای برقی جاده‌ای سخن گفت.

BMW iFE.18 Formula E

ینس مارکات، مدیر دپارتمان موتوراسپرت بی‌ام‌و در مورد iFE.18 گفت:

اساس مهندسی و تخصص iFE.18 در قلب خودرو، قوای محرکه‌ی آن نهفته است. به تیم مهندسی خیلی ساده گفتیم؛ همه چیز در مورد ملاحظات لازم برای خودروهای تولیدی را فراموش کنید و فقط به عملکرد بالا، بهترین کارایی و کمترین وزن فکر کنید. مهندسان دپارتمان موتوراسپرت، محور عقب و سیستم تعلیق را طراحی و با قوای محرکه در انتهای خودرو ترکیب کردند. دانشی که در محیط رقابتی مسابقات اتومبیل‌رانی به‌دست می‌آوریم، مستقیماً به توسعه و تولید خودروهای جاده‌ای تزریق می‌شود. این فرآیند، مصداق کامل شعار بی‌ام‌و است؛ از پیست مسابقه به جاده.


BMW iFE.18 Formula E

iFE.18 بر اساس نسل دوم خودروهای فرمول E طراحی و بدنه‌ی آن با طرح و رنگ همیشگی آبی و سفید بی‌ام‌و تزئین شده است. در کنار رونمایی اولین خودروی مسابقه‌ای برقی بی‌ام‌و، رانندگان این تیم در مسابقات فرمول E نیز معرفی شدند؛ آنتونیو فلیکس دا کوستا پرتغالی ۲۷ ساله در کنار الکساندر سیمز بریتانیایی، مسئولیت هدایت iFE.18 را خواهند داشت. بی‌ام‌و در قالب تیم BMW I Andretti Motorsport با مدیریت راجر گریفیث در فصل پنجم فرمول E شرکت می‌کند. برندهای خودروساز مطرح دیگر، شامل مرسدس‌ بنز و پورشه از فصل ششم و نیسان همانند بی‌ام‌و از فصل پنجم به این مسابقات وارد خواهند شد.


لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع bmwblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده