گرندپری مالزی مسابقات فرمول یک، با قهرمانی ورشتاپن به پایان رسید

گرندپری مالزی مسابقات فرمول یک، با قهرمانی ورشتاپن به پایان رسید

جوان‌ترین راننده‌ی تاریخ فرمول یک، خبرساز شد و با قهرمانی در جایزه بزرگ کوالالامپور، بالاتر از همیلتون ایستاد.

شگفتی‌های فرمول یک امسال، هنوز به پایان نرسیده است. هرچند با رانندگی عالی همیلتون و بدشانسی‌های سریالی فتل، قهرمانی تیم مرسدس و راننده‌ی اصلی آن،حتمی به نظر می‌رسد؛ تیم ردبول همراه با دنیل ریکیاردو و مکس ورشتاپن، به‌آرامی در حال بالا آمدن در جدول است.

فرمول یک مالزی Formula 1

در پایان رقابت جایزه بزرگ مالزی، ورشتاپن هلندی با زمان یک ساعت و ۳۰ دقیقه و ۱.۲۹۰ ثانیه به قهرمانی رسید. لوئیس همیلتون از تیم مرسدس، با ۱۲.۷۷۰ ثانیه اختلاف دوم شد و دنیل ریکیاردو هم‌تیمی ورشتاپن با ۲۲.۵۱۹ ثانیه زمان بیشتر، به جایگاه سوم رسید. از نکات جذاب فرمول یک کوالالامپور، باید به مقام چهارم سباستین فتل اشاره کرد که در ابتدای مسابقه بیستم بودِ اما در نهایت با ۳۷.۳۶۲ ثانیه اختلاف نسبت به ورشتاپن، عملکرد خیره‌کننده‌ای به نمایش گذاشت. رتبه‌ی پنجم این رقابت در اختیار والتری بوتاس از تیم مرسدس قرار گرفت.

فرمول یک مالزی Formula 1

در رده‌بندی نهایی مسابقات فرمول یک امسال، لوئیس همیلتون به لطف ۱۸ امتیازی که از پیست اسپانگ گرفت؛ اختلاف خود را با دیگران رانندگان افزایش داد تا ۲۸۱ امتیازی شود و صدرنشینی قاطعی داشته باشد. در رده‌ی دوم این رقابت‌ها، سباستین فتل با ۲۴۷ امتیاز قرار دارد، درحالی‌که به‌شدت توسط والتری بوتاس ۲۲۲ امتیازی تهدید می‌شود. رتبه‌‌های بعدی فرمول یک ۲۰۱۷، به ترتیب در اختیار دنیل ریکیاردو از تیم ردبول، کیمی رایکونن از تیم فراری و مکس ورشتاپن از تیم ردبول است. با این اوصاف، شرایط تیم‌های حاضر در این مسابقات هم مشابه رانندگان به نظر می‌رسدِ به‌طوری که تیم‌های مرسدس، فراری و ردبول با امتیازهای ۵۰۳، ۳۸۵ و ۲۷۰ جایگاه‌های اول، دوم و سوم را در اختیار دارند.

فرمول یک مالزی Formula 1

از مهم‌ترین اتفاقات جایزه بزرگ مالزی، می‌توان به برخورد خودروی سباستین فتل با لنس استرول از تیم ویلیامز اشاره کرد. این حادثه، احتمالا باعث آسیب جدی به گیربکس خودروی فتل شده است و می‌تواند برای او چالش‌برانگیز باشدِ چرا که در صورت نیاز به تعویض گیربکس، با پنج رده پنالتی در مسابقه‌ی بعدی (جایزه بزرگ ژاپن) مواجه خواهد شد. بدشانسی‌های تیم فراری به همین‌جا ختم نشد و کیمی رایکونن هم بدون کسب امتیاز، پیست اسپانگ را ترک کرد.

لوئیس همیلتون در پایان مسابقه گفت:

در این آخر هفته، هم فراری و هم ردبول، سریع‌تر از ما (تیم مرسدس) بودند. وقتی مکس به من نزدیک شد، تصمیم گرفتم با او نجنگم تا برخوردی صورت نگیرد. او تمام تلاش خود را می‌کرد، چرا که چیزی برای از دست دادن نداشت؛ پس به او سخت نگرفتم.

فرمول یک مالزی Formula 1

در پایان مسابقه، مکس ورشتاپن که روز قبل تولد خود را جشن گرفته بود، به خبرنگاران گفت:

می‌دانستم لوئیس همیلتون برای قهرمانی می‌جنگد و چیزهای بیشتری (نسبت به من) برای از دست دادن دارد. پس ریسک کردم؛ چون تنها شانس من بود. وقتی از لوئیس سبقت گرفتم، روی کنترل سرعت و حفظ لاستیک‌ها تمرکز کردم.

سباستین فتل، راننده‌ی اصلی فراری به خبرنگاران گفت:

نقص در گیربکس من، می‌تواند یک سورپرایز بد دیگر برای این آخر هفته باشد. امیدوارم مجبور به تعویض جعبه‌دنده نشویم؛ چون برخورد با استرول (راننده‌ی تیم ویلیامز) هیچ ضرورتی نداشت.

فرمول یک مالزی Formula 1

 گالری

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید