پیش‌نمایش فرمول یک روسیه با برتری فتل

پیش‌نمایش فرمول یک روسیه با برتری فتل

رقابت نهایی فرمول یک روسیه در سوچی، امروز ساعت ۱۶ برگزار می‌شود و از شبکه‌ی ورزش پخش مستقیم خواهد شد. این مسابقه، برای اولین بار در این فصل، راننده‌ای از تیم فراری را در خط یک خواهد داشت.

روز گذشته، دور تعیین خط مسابقه‌ی فرمول یک سوچی برگزار شد و رانندگان تیم فرمول یک فراری، در زمان‌گیری برتر از دیگران بودند. سباستین فتل، راننده‌ی آلمانی این تیم، با کسب زمان یک دقیقه و ۳۳.۱۹۴ ثانیه در جایگاه اول ایستاد و دیگر هم‌تیمی او، کیمی رایکونن فنلاندی؛ با اختلاف زمانی ۵۹ هزارم ثانیه به مقام دوم رسید.

پیش نمایش فرمول یک روسیه 2017

دیگر اتفاق جالب این رقابت، رسیدن والتری بوتاس؛ راننده‌ی تیم مرسدس به رده‌ی سوم و قرار گرفتن بالاتر از لوئیس همیلتون بود. هرچند در جدول مسابقات فرمول یک امسال و در پایان سه رقابت اخیر، لوئیس همیلتون در جایگاه دوم و بوتاس با اختلافی نسبتا زیاد در رتبه‌ی سوم قرار دارد.

پیش نمایش فرمول یک روسیه 2017

در این رقابت، به نظر می‌رسید رایکونن توان ایستادن در رتبه‌ی اول و ثبت زمانی بهتر از فتل داشته باشد، اما در پیچ آخر و دور نهایی از مسیر خارج شد. از سال ۲۰۰۸ تاکنون، کیمی رایکونن در هیچ مسابقه‌ای از رقابت‌های فرمول یک، به مقام اول در تعیین خط نرسیده است.

دنیل ریکیاردو، راننده‌ی اصلی تیم ردبول؛ رقابت اصلی امروز را از خط پنجم آغاز خواهد کرد. اختلاف زمانی او با لوئیس همیلتون، بیش از یک ثانیه بود که نشان از اختلاف فاحش چهار راننده‌ی برتر این رقابت‌ها از دو تیم فراری و مرسدس با دیگر شرکت‌کنندگان دارد. رده‌های ششم و هفتم تعیین خط روسیه به ترتیب در اختیار فیلیپه ماسا از تیم ویلیامز و مکس وشتاپن از تیم ردبول قرار گرفت.

پیش نمایش فرمول یک روسیه 2017

از دیگر نکات جالب پیش‌نمایش سوچی، ایستادن فرناندو آلونسو (قهرمان سال‌های نه‌چندان دور فرمول یک جهان) از تیم مک‌لارن در رتبه‌ی پانزدهم بود. دیگر راننده‌ی این تیم با ثبت ضعیف‌ترین زمان، امروز از خط بیستم آغازگر مسابقه خواهد بود تا اوج بحران در تیم مک‌لارن که با پیشرانه‌های هوندا مسابقه می‌دهد، مشخص شود.

سباستین فتل

سباستین فتل پس از کسب مقام اول در تعیین خط گفت:

دور اول تعیین خط را با آرامش آغاز کردم و حس بسیار خوبی داشتم. در مرحله‌ی دوم، ریتم حرکات خود را از دست دادم که تجربه‌ی خوبی برای موفقیت من در دور سوم بود. من مطمئن بودم که تیم فراری در این رقابت به موفقیت خواهد رسید، اما توانایی پیش‌بینی عملکرد مرسدس را نداشتم. رقبای ما روی کاغذ بسیار قدرتمند هستند؛ اما همان‌طور که والتری بوتاس عنوان کرد، آن‌ها از تایرها و فشار باد لاستیک‌هایی که دارند، راضی نیستند.

پیش نمایش فرمول یک روسیه 2017

والتری بوتاس که فردا از خط دوم، آغازکننده‌ی رقابت اصلی خواهد بود؛ به خبرنگاران گفت:

فکر می‌کردم در سوچی بهتر از بحرین عمل کنیم؛ اما اینگونه نشد. فراری به‌عنوان تیم رقیب، فراتر از انتظار بود و برای ما، نرسیدن به رتبه‌ی اول در تعیین خط ناراحت کننده است. مرسدس در روزهای اخیر، بهتر و بهتر شد؛ اما تلاش ما کافی نبود. رقابت اصلی در راه است و  پیش‌بینی نتیجه‌ی آن سخت به نظر می‌رسد. پیش از آغاز تعیین خط، احساس کردم لاستیک‌های اولتراسافت ما، احتمالا مشکل‌ساز خواهند شد؛ اما حالا مطمئن نیستم ایراد کار از لاستیک است یا پیشرانه‌ی مرسدس. تیم فراری از خودروهای بسیار خوبی استفاده می‌کند و هرچند ما در هر سه رقابت تعیین خط قبلی به مقام اول رسیده بودیم، فراری در دو مسابقه‌ی ‌اصلی به قهرمانی رسید که نشان از قدرت این تیم در رقابت فرمول یک دارد.

در پایان این مطلب، بیننده‌ی حوادث جذاب پیش‌نمایش فرمول یک روسیه باشید.

دانلود با کیفیت 360p   720p   1080p

جدول زمان‌گیری ۱۰ راننده‌ی برتر در پیش‌نمایش فرمول یک روسیه، به شرح زیر  است.

پیش نمایش فرمول یک روسیه 2017

در ادامه می‌توانید جایگاه راننده‌های فرمول یک را پس از گذشت ۳ مرحله از فصل ۲۰۱۷ و پیش از شروع رقابت در روسیه، مشاهده کنید.

پیش نمایش فرمول یک روسیه 2017لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع formula1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده