پیش‌نمایش گرندپری بحرین 2017؛ کسب اولین پل پوزیشن والتری بوتاس

پیش‌نمایش گرندپری بحرین 2017؛ کسب اولین پل پوزیشن والتری بوتاس

والتری بوتاس فنلاندی که اولین سال حضور خود در تیم فرمول یک مرسدس بنز را می‌گذراند، موفق به کسب بهترین زمان در آزمون تعیین خط بحرین شد تا امروز جلوتر از دیگران آغازگر رقابت اصلی باشد.

این افتخاری دیگر برای مرسدس بنز است که هر دو راننده‌ی این تیم، بهترین زمان‌گیری را در پیست بحرین داشتند؛ اما اول‌ شدن والتری بوتاس که راننده‌ی دوم محسوب می‌شود، چندان قابل پیش‌بینی نبود. در جدول تعیین خط، اختلاف زمانی بوتاس با همیلتون (دیگر راننده‌ی مرسدس) تنها ۲۳ صدم ثانیه است؛ اما سباستین فتل از تیم فراری با فاصله‌ی ۰.۵ ثانیه‌ای در رقابت‌های زمان‌گیری، امروز در جایگاه سوم مسابقه را شروع خواهد کرد. این اولین‌ بار است که والتری بوتاس به مقام اول در تعیین خط یک مسابقه‌ی جایزه‌ی بزرگ می‌رسد.

فرمول یک جایزه بزرگ بحرین 2017

چهار راننده‌ی دیگر نیز توانستند زمانی کمتر از ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه کسب کنند که نشان از رقابت نزدیک تیم‌های ردبول و رنو با فراری دارد. دنیل ریکیاردو از ردبول با زمان ۱ دقیقه و ۲۹.۵۴۵ ثانیه جایگاه چهارم را به‌ دست آورد و کیمی رایکونن دیگر راننده‌ی فراری با زمان ۱ دقیقه و ۲۹.۵۶۷ ثانیه به مقام پنجم رسید. جایگاه ششم تعیین خط بحرین به پدیده‌ی ۱۹ ساله‌ی فرمول یک، مکس وشتاپن از تیم ردبول با زمان ۱ دقیقه و ۲۹.۶۸۷ ثانیه اختصاص پیدا کرد.

فرمول یک جایزه بزرگ بحرین 2017

پیست بحرین با حمایت شرکت هواپیمایی خلیج (Gulf Air) در سال ۲۰۰۴ با هدف برگزاری مسابقات فرمول یک در این کشور افتتاح شد. علاوه بر مسابقات فرمول یک، رقابت رانندگی ۶ ساعته‌ی استقامت از سری WEC نیز همه‌ساله در این محل برگزار می‌شود. ظرفیت جایگاه تماشاگران در این پیست، ۷۰ هزار نفر است و ساخت آن بیش از ۱۵۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته است. حالا بهترین رکوردگیری یک دور در پیست بحرین نیز در اختیار والتری بوتاس خواهد بود که روز گذشته با زمان ۱ دقیقه و ۲۸.۷۶۹ ثانیه ثبت شد.

فرمول یک جایزه بزرگ بحرین 2017

جالب است بدانید که پیست بحرین با ۱۵ پیچ، مسیری بسیار فنی برای رانندگان فرمول یک محسوب می‌شود. اولین پیچ این مسابقه، در انتهای یک مسیر مستقیم طولانی قرار دارد و مسابقه‌دهندگان باید از فاصله‌ای بیش از ۱۰۰ متر اقدام به ترمزگیری کنند تا به دلیل زاویه‌ی تند این قسمت به دنده‌ی یک بازگردند. پیچ اول فرمول یک بحرین به نام اسطوره‌ی این ورزش، به پیچ شوماخر معروف است؛ چراکه او در سال ۲۰۰۴ به مقام قهرمانی اولین دوره‌ی جایزه‌ی بزرگ بحرین رسید.

دور نهایی فرمول یک بحرین، امروز ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران برگزار خواهد شد و متأسفانه شبکه‌ ورزش این رقابت را پخش مستقیم نخواهد کرد. در پایان این مطلب علاوه بر جدول زمان‌گیری، می‌توانید بیننده‌ی فیلم زیبای رانندگی والتری بوتاس و رکوردشکنی او در پیست بحرین باشید.

فرمول یک جایزه بزرگ بحرین 2017

دانلود با کیفیت 360p  720p  1080p

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع formula1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده