تماشا کنید: عملکرد سریع چشمان رانندگان فرمول یک هنگام رانندگی

تماشا کنید: عملکرد سریع چشمان رانندگان فرمول یک هنگام رانندگی

شبکه اسکای اسپرت در همکاری با شرکت توبی و تیم فرمول یک فورس ایندیا به بررسی سرعت عمل چشمان و مغز رانندگان فرمول یک پرداخته که نتایج خیره‌کننده‌ای به همراه داشته است. برای تماشای سرعت عمل فوق‌العاده‌ بالای رانندگان فرمول یک، مطالعه‌ی این مقاله را قویا توصیه می‌کنیم. همراه زومیت باشید.

رانندگان حرفه‌ای هنگام مسابقات باید تمام محیط اطراف خودرو را به دقت در نظر داشته باشند تا بتوانند بهترین عملکرد را به ثبت برسانند. به همین دلیل رانندگان فرمول یک تمرین‌های زیادی برای افزایش سرعت مغز می‌کنند تا بتوانند به خوبی و و همراه سرعت بالای خودرو عکس‌العمل نشان بدهند. همین مساله عامل اصلی تمایز رانندگان حرفه‌ای با سایر رانندگان است که عکس‌العمل‌ بسیار سریع‌تری دارند. اما دقیقا این اعجوبه‌های دنیای اتومبیلرانی هنگام رانندگی در سرعت‌های بسیار بالا و در شرایط مختلف چه نقاطی از پیست را تحت نظر دارند؟

راننده فرمول یک

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، شبکه‌ی ورزشی اسکای اسپرت در همکاری با شرکت توبی (مخترع تکنولوژی دنبال کننده‌ی عملکرد چشم‌ها) و تیم فرمول یک فورس ایندیا و راننده‌ی مطرح این تیم، نیکو هالکنبرگ، به بررسی عملکرد چشمان رانندگان کرده‌اند. این همکاری اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه به همراه داشته است.

اطلاعات ارایه شده از فناوری توبی مشخص می‌کند که هالکنبرگ تنها به ۰.۱ ثانیه زمان برای چک کردن آینه‌ها یا بررسی محیط اطراف خودرو نیاز دارد. این زمان دقیقا برابر با زمان مورد نیاز برای تعویض دنده‌ی خودروی فراری FXX‌ است. به معنای دیگر رانندگان فرمول یک محیط اطراف خودرو را به صورت آنی بررسی می‌کنند و ۰.۱ ثانیه سریع‌ترین زمانی است که انسان می‌تواند با نگاه کردن به جسمی، اطلاعات مورد نیاز خود را بدست بیاورد. برای مقایسه بد نیست بدانید رانندگان معمولی حداقل به ۰.۵ ثانیه زمان برای کسب اطلاعات از آینه‌های جانبی خودروها نیاز دارند. 

در ادامه شما را به تماشای ویدیوی کامل بررسی عملکرد چشمان نیکو هالکنبرگ دعوت می‌کنیم.

لینک دانلود

نظر شما در رابطه با رانندگان فرمول یک و آمادگی و سرعت بالای مغز آن‌ها چیست؟

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده