مسابقات اتومبیلرانی لمانز 2016 آغاز شد

مسابقات اتومبیلرانی لمانز 2016 آغاز شد

کمتر از سه ساعت به آغاز یکی از بزرگترین رویداد‌های مسابقات اتومبیلرانی باقی مانده است. در ادامه به معرفی این مسابقات، کلاس‌های خودرویی شرکت کننده در آن، جایگاه خودروها برای رقابت سال ۲۰۱۶ و لینک تماشای آنلاین آن می‌پردازیم. با زومیت همراه باشید.

مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز یکی از بزرگ‌ترین رویداد‌های ماسبقات اتومبیلرانی است که همه ساله در فرانسه و با حضور گسترده‌ی از خودروسازان برگزار می‌شود. این رویداد در پیست مخصوص ۱۳.۶ کیلومتری de la Sarthe برگزار می‌شود. پورشه نیز با هفت قهرمانی رکورددار مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز است. رقابت‌ سال جاری کمتر از سه ساعت دیگر آغاز می‌شود. 

مسابقات 24 ساعته لمانز

در مسابقات لمانز چهار کلاس خودرویی به طور همزمان به رقابت می‌پردازند. این چهار کلاس به طور همزمان برای قهرمانی در کلاس خود و کسب مقام اولی در کل مسابقات، به رقابت می‌پردازند. اما قوی‌ترین انواع خودروی این مسابقات به گروه LMP1 تعلق دارد که همه ساله جایگاه‌های اول را به خود اختصاص می‌دهند. آئودی و پورشه را می‌توان مطرح‌ترین تیم‌های شرکت کننده در این کلاس عنوان کرد که چندین سال اخیر عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده‌اند. گروه دوم نیز LMP2‌ نام دارد که شباهت زیادی به خودروهای LMP1‌ دارد، اما از وزن بیشتر و توان کمتری برخوردار هستند.

مسابقات 24 ساعته لمانز

دو گروه خودروی دیگر نیز در مسابقات لمانز به رقابت می‌پردازند که در دسته‌ی خودروهای GT‌ قرار می‌گیرند. برخلاف کلاس LMP‌ که خاص مسابقات لمانز است، خودروهای GT‌ نمونه‌ی تقویت شده‌ی خودروهای تولیدی برند‌های مختلف است. GT Endurance و GT Endurance Pro نام این دو کلاس خودرویی دیگر است.

مسابقات 24 ساعته لمانز

اما در رقابت‌های امسال، فورد بار دیگر با سوپراسپرت GT بازگشته تا خاطرات شیرین گذشته را تکرار کند. عملکرد فوق‌العاده‌ی این خودرو و کسب پل پوزیشن در رده‌ی خودروهای کلاس GT، باعث شد تا همه‌ی نگاه‌ها متوجه این تیم شود.

مسابقات 24 ساعته لمانز

در طرفی دیگر پورشه قهرمان سال گذشته‌ی این رقابت‌ها، موفق به کسب پل پوزیشن مسابقات شده و هر دو خودروی این شرکت از جایگاه‌های اول و دوم مسابقات را آغاز خواهند کرد. مکان تمامی رانندگان و تیم‌ها را در آغاز مسابقه می‌توانید در وب‌سایت رسمی مسابقات استقامتی ۲۴ ساعته‌ی لمانز مشاهده کنید.

در صورتی که علاقه‌ی زیادی به تماشای این رقابت جذاب ۲۴ ساعته دارید، می‌توانید از لینک‌های پخش آنلاین پورشه و آئودی بهره ببرید و به طور کامل این رویداد را مشاهده کنید.

لینک استریم آنلاین پورشه

لینک استریم آنلاین آئودی

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده