پیش‌ نمایش گرندپری اسپانیا فرمول یک

پیش‌ نمایش گرندپری اسپانیا فرمول یک

امروز راس ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران، پنجمین مرحله از مسابقات فرمول یک در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می‌شود. این رویداد از شبکه‌ی ورزش به صورت زنده پخش می‌شود. با زومیت همراه باشید تا پیش‌نمایشی بر این رویداد داشته باشیم.

ششمین مرحله از مسابقات فرمول یک ۲۰۱۶ امروز در شرایطی آغاز خواهد شد که عملکرد راننده‌ها در دور‌ه‌ی تمرینی و زمان‌گیری، نشان از ادامه‌ی سلطه‌ی مرسدس بنز بر این مسابقات دارد. پیست اتومبیلرانی بارسلونا یکی از قدیمی‌ترین‌ نمونه‌های موجود است. این پیست در سال ۱۹۱۳ افتتاح شده و تا کنون میزبان انواع مسابقات اتومبیلرانی اعم از فرمول یک بوده است. مایکل شوماخر با ۶ بار قهرمانی در این پیست، رکورددار مسابقات فرمول یک است.

لوئیس همیلتون

اما مسابقه‌ی امروز در شرایطی آغاز خواهد شد که رانندگان مرسدس بنز و ردبول بهترین عملکرد را در دور‌های تمرینی داشتند. نکته‌ی مهم رویداد امروز، استارت همیلتون از جایگاه اول است. قهرمان دوره‌ی قبل که فصلی کابوس‌وار را تا بدین اینجا پشت سر گذاشته و مشکلات متعدد خودرو باعث ایجاد فاصله‌ی ۴۳ امتیازی وی با هم‌تیمی خود در صدر جدول شده، در حال بازگشت به روز‌های اوج است. همیلتون در مرحله‌ی سوم زمان‌گیری، موفق به کسب رکورد ۱:۲۲:۰۰۰ شده است. این در حالی است که نیکو رزبرگ با زمان ۱:۲۲:۲۸۰ پس از همیلتون مسابقه را آغاز خواهد کرد. رانندگان تیم ردبول، دنیل ریکیاردو و مکس وشتاپن نیز جایگاه‌های سوم و چهارم را برای شروع مسابقه به خود اختصاص داده‌اند.

در این بین رانندگان فراری سباستین فتل و کیمی رایکونن، که همگان انتظار رقابت نزدیک آن‌ها با تیم مرسدس بنز را پیش‌بینی می‌کردند، نتوانستند عملکرد خوبی را به جای بگذارند و با اختلاف بیش از یک ثانیه نسبت به رکورد همیلتون، از خط پایان عبور کردند. بدین ترتیب کیمی رایکونن مسابقه‌ی امروز را از جایگاه پنجم و سباستین فتل از جایگاه ششم آغاز خواهند کرد. در ادامه می‌توانید رکورد‌های ثبت شده‌ و جایگاه رانندگان را در دور‌ه‌ی زمان‌گیری مشاهده کنید.

نتایج دور زمانگیری فرمول یک

اگر به مسابقات اتومبیلرانی و به خصوص فرمول یک علاقه دارید، امروز ساعت ۱۶:۳۰ از شبکه‌ی ورزش می‌‌توانید به تماشای گرندپری بارسلونا بنشینید.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده